מיץ מרק. צילום: יואב דודקביץ'

שעת הצהריים היא שעה נפלאה לניפוץ מיתוסים, בטח כאלה שלא מבוססים על כלום. והארוחה שאכלתי במסעדת 'מיץ מרק' הטבעונית סיפקה בדיוק את הסחורה והוכיחה אחת ולתמיד שהמשפט "אי אפשר לשבוע בלי בשר" הוא שטות אחת גמורה.

כבר בכניסה אתה מבין שאתה במקום קצת שונה. מצד אחד מאוד צבעוני ומזמין, עם סנדוויצ'ים ועוגות על הדלפק, סירים מתבשלים ותפריטים (שמתחלפים כמעט מדי יום) שכתובים על הקירות. מנגד, ואולי משום שזו היתה כבר שעת צהריים מאוחרת, לא היתה שום מוזיקה ורוב האנשים היו ספונים כל אחד בשולחנו הוא, זאת עם ספר, האחרת עם אוזניות והשלישי עמוק בצלחת שלו.

התפריט של 'מיץ מרק' מכיל הרבה מאוד אפשרויות, שאת רובן ניתן להכניס לתוך מבחן 50 השקלים. אני בחרתי בעסקית צהריים (מסתיימת בשעה 17:00), ובשתי מנות של תבשיל - אחת גדולה יותר והשנייה קטנה (46 שקל). האפשרויות האחרות היו שילוב של מרק ותבשיל (חם מדי אפילו לתחילת ספטמבר) או תבשיל וסלט (שנגמר זמן קצר לפני שהגעתי).

מיץ מרק. צילום: יואב דודקביץ'

מהתבשילים בחרתי בצ'ילי סין קרנה על בסיס אורז לבן למנה הקטנה ובתבשיל אפונה ירוקה ובטטה על בסיס קינואה. פתחתי את הצ'ילי והריח היה לא פחות ממעלף. וכך גם הטעם. שעועית שמתפצפצת בפה, מלאה בטעמים עשירים של הירקות שבושלו איתה, והשילוב הנפלא עם האורז הלבן והתיבול המעט חריף. מנה לתפארת.

המדדים של 'מיץ מרק'
האווירה
:
+- צבעוני ומרענן, אבל גם שקט מדי
מבחן ה-50:
+- 46 שקלים לעסקית, אבל לא נשאר כסף לשתייה
כמה טעים?
+ מנות מעולות, עם טעמים עשירים שממשיכים איתך
יצאנו שבעים?
+ תבשילים מעולים שיחזיקו אתכם בכיף עד הארוחה הבאה

משם עברתי במהירות אל תבשיל האפונה והבטטה. מדובר בעוד מנה נפלאה, כשהשילוב בין הנימוחות של הבטטה לרעננות של האפונה, יחד עם האווריריות של הקינואה, יוצרים תלכיד שמוכיח אחת ולתמיד שלא צריך בשר כדי לסיים ארוחה עם חיוך - ובעיקר בתחושת שובע נעימה.

מיץ מרק, הלל 4