ארוחת טאקו. רק חסר סומבררו | צילום: יואב דודקביץ'
ממש כמו פטריות אחרי הגשם (ואנחנו באוגוסט, כן?) ירושלים התברכה לאחרונה בשלל מסעדות מקסיקניות. המלצה חמה שלחה אותי דווקא אל 'טאקוס לואיס' שבשלומציון. הדרך היתה ארוכה מעט ואל המסעדה הקטנה והחמודה הגעתי מותש, עייף ובעיקר רעב.

את פניי קידמו מוזיקה מקסיקנית קצבית וצוות שפיזז לצלילי הקולות הבוקעים מהרמקולים. זרמתי עם הקצב לעבר התפריט ובחרתי באופציה המרכזית - הארוחה העסקית (48 שקל), שכוללת 3 טאקוס לבחירה ושתייה קלה. השארתי על הספסל את סטייק הדג, תבשיל הירקות הטבעוני וצלעות הבקר והלכתי עם שוורמה הודו במרינדת תבלינים ואננס, חזה עוף על הגריל ודג קוד בבלילת בירה.

בשתייה בחרתי בלימונדה עם מלפפון והתיישבתי באחד השולחנות. לגמתי מהמשקה הירקרק וגיליתי נוזל חמצמץ־מתקתק, קצת כמו לימונדה רגילה פלוס תוספות קרנצ'יות מפתיעות בדמות חתיכות מלפפון.

המדדים של 'טאקוס לואיס'
האווירה
+ רק חסר סומבררו להשלמת החוויה 
מבחן ה־50: 
+ 48 שקלים לארוחה עם שתייה
כמה טעים? 
+ 3 מנות שונות, שלושה כיוונים מיוחדים
יצאנו שבעים? 
+- לא מדובר בארוחה שתחזיק אתכם למשך חצי יום

המנות הגיעו אלי וניגשתי מיד למלאכה, פותח את הסעודה עם מנת הדג. מהר מאוד גיליתי שהטאקו בקושי הצליח לעטוף את המנה, שנשפכה במהירות לצדדים (הכינו את המפיות!). הדג עצמו היה עשוי טוב, רך ונימוח, כשהגוואקמולי הוסיף חמיצות וסלט הכרוב האדום היה מתובל בצורה עדינה. השילוב של כל המרכיבים יחד היה פשוט מצוין.

משם עברתי אל חזה העוף בגריל, שהגיע עם סלסה נשכנית. גם כאן הטאקו מצויד ברוטב גוואקמולי, שנתן איזון לחריפות הקלה ויחד עם העוף התוצאה היא ביס טעים ועסיסי

מבין השלושה הטאקו עם השווארמה היה מאכזב, בעיקר משום שהאננס כמעט לא הורגש ובעיקר מכיוון שגם הפעם כל העסק קרס תחת העומס ומילא את המגש במילוי.

את הארוחה המקסיקנית שלי קינחתי בסלט הקטן והמרענן שהגיע עם המנה - כמעט בלי תיבול, אבל עם בצל וצנונית שעשו את העבודה ויחד עם הכוסברה שלחו אותי להמשך היום בתחושה שקפצתי, אפילו לכמה רגעים, לאיסלה מוחארס, פינת שלומציון המלכה.

 
טאקוס לואיס, שלומציון המלכה 11, 02-6639992