צילום: אלעד גרשגורן

השף מושיק רוט עולה לירושלים ויפתח כאן בקרוב סניף של רשת 'שמונה' שלו לאוכל מוזל. הקונספט שעליו הרשת מתבססת כולל המבורגרים קטנים וכריכים בשריים (פרגית, אנטריקוט, אסאדו וכדומה), ויש גם כמה מנות וכריכים צמחוניים, לצד תוספות שונות. כמו כן תציע 'שמונה' ארוחות עסקיות תמורת 26 שקלים בלבד.המקום שנבחר הוא בחזית בניין כלל הפונה לרחוב כי"ח, מטרים ספורים מהקופיקס־בר שמציע לצד הקפה והמאפה הזולים גם אלכוהול מוזל. החנות עוברת בימים אלה שיפוץ יסודי לצורך הסבתה לקונספט החדש של חנות המזון המהיר, שאמור להיות זול וגם אנין טעם במידה.

השף יונתן רושפלד מגיע לירושלים

רשת 'שמונה' נולדה בחיפה, על ידי שותפים חיפאים עוד לפני שרוט עצמו נכנס למיזם. רוט, אף הוא חיפאי במקור, הצטרף לשותפות בהמשך והוסיף לה את המוניטין שלו. כיום, נוסף על היותו אחד מהבעלים של הרשת, הוא משמש גם כיועץ הקולינרי של 'שמונה' והפרזנטור שלה.

ל'שמונה' יש כיום חמישה סניפים פעילים, בעיקר בצפון. שני סניפים נמצאים בחיפה (בטכניון ובאוניברסיטה), קרית מוצקין, עפולה, חדרה וסניף אחד בדרום - בבאר שבע. נוסף על ירושלים צפויה הרשת, הפועלת בשיטת הזכיינות, לפתוח בקרוב סניפים גם בנתניה ובחולון.

שותפיו של רוט מחזיקים בנוסף ברשת מזון מהיר ותיקה יותר בשם 'זסטי', שאף היא פעילה בעיקר בצפון הארץ. מדובר ברשת המבורגריות שהוקמה לפני כעשר שנים ואף הפעילה בעיר נציגות שנסגרה בתוך פחות משנה במורד רחוב הלל, בין פיצה צ'ילס לג'חנון בר.