אומרים על חדי הקרן שהם יצורים אציליים בעלי תכונות קסומות וקרן כסופה, ושרק בתולות צעירות יכולות להתקרב אליהם ולפתותם. כל כך קסומים, למעשה, שהם אינם פוגעים בחי או בצומח ומתקיימים מטל הבוקר בלבד.
לא יודעת , לא נשמע לי כמו תפריט מאוזן.

מצד שני, גם משקה החד קרן של גורדוס לא ממש מאוזן, אבל היי! זה טעים!

הסיפור מתחיל בבוקר שישי קיצי, בו עשינו פעמינו למסעדת גורדוס בחולון. קיבלנו תפריט ובו לא הייתה שום מנה כזאת. מסתבר שאת משקה החד קרן יכולים להזמין רק "יודעי דבר" שכן הוא נמצא בתפריט הסודי של המסעדה. אז התוודענו לסוד והזמנו אותו, יחד עם 2 בקבוקי דיאט. עם כל הכבוד - זה כבר קיץ בחוץ ועוד יש לי תכנון לעלות על בגד ים באיזשהו שלב.

מילק שייק חד קרן בגורדוס

ואז נחת על השולחן משקה ורדרד, את פיית הכוס הגדולה סובבות סוכריות עגולות וצבעוניות, בתוכו תקועה סוכרייה על מקל גדולה וצבעונית ומעל כל הורוד-ורוד הזה, ובכן - היו שם חתיכות חתיכות של שערות סבתא! בקיצור: אם הייתי צריכה לתאר בדמיוני משקה חד קרן, כך, למעשה, הוא היה נראה.

צילום: לירון גולדשטיין

לא הייתה ברירה, אז לקחנו כפיות והתחלנו לחפור בכוס. מה אני אגיד לכם, חתיכות שערות הסבתא פשוט ריגשו אותי! צמר הגפן המתוק והצבעוני הזה פשוט עושה את העבודה. לאחר שנפרדנו מהסבתא, התפננו למשקה עצמו. ופה הגעתי למסקנה הבלתי נמנעת:

בשלב הזה, מי שאיננו חובב מושבע של מתוק, מוטב לו שיתרכז בשאר מנות המסעדה.
מדובר במנה מרוכזת של מתיקות טהורה ונפלאה לחובבי הז'אנר, אך מאיימת מדי עבור מי שמתקשה בתחום.

לי עצמי היה טעים מאוד (ובכן, אני נמנית עם הקבוצה הראשונה), אבל כן היה חסר משהו קראנצ'י, אפשר גם מלוח, לאיזון. שני הפיות החליטו פה אחד ששילוב בייגל'ה, למשל, יכול היה להתאים בהחלט למשימה. 

אגב, בשלב זה אפשר לציין שבתמונת היח"צ המדהימה שקיבלתי התווסף ליתר מרכיבי המנה גם בראוני עסיסי בצד, אך לא היה כזה במנה שהתקבלה במסעדה. האם נערך שינוי או שהייתה זו יד המקרה, וחסכתי לפחות את הקלוריות האלו? זו שאלה שנותרה פתוחה.

השורה התחתונה, אם כך, ברורה לכל מי שניחן בבלוטות טעם:
הבו לי פרטנר בצלמי ובדמותי, או - לחילופין - יריב ראוי - ואכחיד את אוכלוסיית משקאות חדי הקרן בארץ. אבל אם אתם לא אני, משמע: בדיאטה או אנשים של מלוח, אז תעשו לי ולעצמכם טובה ותפתחו איזה דוריטוס.

מחיר המילקשייק המוטרף - 45 שקלים.

גורדוס. פארק פרס, חולון