גילה ב'נגילה'. צילום: יואב דודקביץ'

בהתחלה ירדו הדגים מהתפריט ואז הגבינות. בחודש שעבר, ולאחר שלוש שנות פעילות, השלימה מסעדת 'נגילה' את התהליך והפכה טבעונית לחלוטין עם הוצאת הביצים מהתפריט. וזה לא קרה ככה סתם מעצמו: מעל ל-1,100 אנשים הצביעו בחודש שעבר על הפיכת התפריט במסעדת נגילה בסמטת ברוכוף במרכז העיר, לצמחוני לחלוטין.

המסעדה, שנפתחה לפני שלוש שנים בסמוך למסעדת 'המוציא' ליד השוק, ושוכנת במבנה קשתות ייחודי בן-120 שנה, עברה בשנות קיומה מספר שינויים בתפריט שהביאו אותה עד הלום. "בהתחלה הגשנו דגים במסעדה", מספרת השבוע הבעלים גילה פולדס. "הוצאנו את הדגים ונשארנו עם ביצים וגבינות. בשלב מסוים הוצאנו את הגבינות, ובשבוע שעבר הוצאנו באופן סופי גם את הביצים".

מנת הלזניה הטבעונית. צילום: מהפייסבוק

לדברי פולדס, בירושלים קהילת הטבעונים פחות "עושה רעש" ממקומות אחרים כמו מרכז הארץ, לצד ציבור מקומי שמאוד אוהב בשר ומתקשה להיגמל ממנו. "התהליך שאנחנו עברנו, של הורדת המוצרים מהתפריט, זה אותו תהליך שעברו הלקוחות שלנו", היא מוסיפה. "אני באופן אישי באה מעולם של בריאות תזונה וספורט ולכן מאוד חשוב לי שהמסעדה תגיש אוכל בריא מחומרי גלם טריים".

במסעדת נגילה הטבעונית אין מיקרוגל לחימום, הסלטים נחתכים לאחר ההזמנה, ורוב המוצרים - החל מהפסטו דרך לחמניות ההמבורגר הטבעוני - נעשים במקום.

בין המנות בתפריט: סלטים, קציצות אפויות, מג'דרה, מנות קארי ולזניה (שהיא המנה היקרה ביותר ועולה 54 שקלים). ולא רק טבעונים יכולים ליהנות מהמנות, לדברי פולדס "גם אוכלי בשר מגיעים אלינו במיוחד ונהנים מהמנות. הם מתפלאים על הטעם".