כך תיראה הבנייה בשטרן. הדמיה: דלה־פרגולה אדריכלים

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה שתי תוכניות להתחדשות עירונית בקרית יובל. מדובר בשני מתחמים ברחוב שטרן, שבהם יוקמו בסך הכל 460 יחידות דיור חדשות. שני המתחמים נמצאים ברחוב שטרן וכלולים בתוכנית האב של המינהל הקהילתי יובלים־גנים, שמקיפה את השכונות קרית יובל, עיר גנים וקרית מנחם.

המתחם הראשון יכלול חמישה מגדלי מגורים, מגדל של 17 קומות ועוד ארבעה בניינים נמוכים יותר של 11 קומות. בסך הכל מדובר ב־240 יחידות מגורים, שיוקמו במקום כמה בניינים ישנים שכיום יש בהם 67 יחידות דיור בלבד. במתחם יוקמו גם מבני ציבור בשטח של 1,700 מ"ר, יוקצו 200 מ"ר לגן ילדים חדש וכ־300 מ"ר למסחר.

המתחם השני, הגדול והגבוה יותר, יכלול 320 יחידות דיור במקום 102 הקיימות כיום. הבנייה במתחם זה תהיה גבוהה באופן משמעותי, היות שמדובר בשלושה מגדלי מגורים שיתנשאו לגובה של 28 קומות. שטח המתחם מתפרס על 11 דונם.

לצורך העניין יורחב גם רחוב שטרן, יוקם מפרץ חניה ציבורי לצד חניונים תת־קרקעיים לדיירים, ויפותחו המרחב הציבורי והשטחים הפתוחים, ובכלל זה הקמת שביל לאופניים לאורך כל הרחוב.

את התוכנית הכין משרד דלה־פרגולה אדריכלים והיא פועל יוצא של יוזמה מצד פעילי שכונה המתגוררים במקום. בוועדה צוין כי מעבר להליך של התחדשות עירונית, הכוללת תוספת יחידות דיור ובנייה חדשה, מדובר גם בעירוב שימושי קרקע, חידוש המרקם העירוני ויצירת איכות חיים טובה יותר לתושבים באזור.