המאמן לחיים: דוד שאיר מרצה בכיר לחשבונאות מעל ל- 25 שנה פתח את מכללת 'לימודית' - מכללה להנהלת חשבונות בשכונת גבעת שאול לפני כשנה. המכללה מציעה מגוון עשיר של קורסים אשר רבים מהם נמצאים בפיקוח ממשלתי של משרד הכלכלה והתעשייה, כגון: מזכירות רפואית, הנהלת חשבונות (סוג 1+2), והנהלת חשבונות סוג 3.

דוד שאיר. מנהל המכללה. צילום: יואב גיל

בין הקורסים הנוספים שניתן למצוא במכללה: קורס חשבי שכר בפיקוח לשכת רואי חשבון, קורס מזכירות רפואית, קורס מבוא לשימוש ותפעול המחשב, קורס הנהלת חשבונות, קורס יישומי אינטרנט, קורס דואר אלקטרוני OUTLOOK ו- GMAIL, קורס הפקת מצגות כגון קורסים ביישומי מחשב, קורס מתווך מקרקעין מורשה ועוד.

צוות ההנהלה והמורים במכללה מעניקים יחס אישי ומשפחתי כדבר שבשגרה. "אם קורה שתלמיד החסיר או מתקשה בהבנת החומר, אני קובע איתו שיעור פרטי באהבה גדולה וללא עלות נוספת כי הצלחת התלמידים לקראת שילובם המוצלח בשוק העבודה זו מטרה נעלה אצלנו", מבטיח שאיר.

עוד הוסיף: "למזלי תמיד אני בצד הנותן ואני נהנה לעשות זאת. חשוב לי מאוד שכל תלמיד ייצא מהמכללה עם ארגז כלים שאיתו הוא יצעד ויצליח הלאה. צוות המורים שבמכללה נבחר בקפידה מלאה כאשר הם פועלים תחת בקרת משרד הכלכלה והתעשייה וקיבלו רישיון הוראה מוסמך בתחומם".

רבים מבין בוגריו של שאיר אותם לימד כמרצה במהלך שנותיו הרבות, הצליחו להשתלב בשוק העבודה ולהגשים את הקריירה עליה חלמו. אחד מהם, זוהר בונאנו סיפר בשיחה עם מיינט ירושלים על ההצלחה לה זכה בעקבות קורס חשבי שכר שלמד אצל שאיר.

מכללת לימודית בגבעת שאול. צילום: יואב גיל

בונאנו עובד כיום כראש מחלקת שכר בחברת יוניק בירושלים, חברה המתמחה בהכנה והפקה של תלושי משכורת למגזרים רבים, וביניהם מורים. בונאנו הסביר על חווית הלימודים אצל שאיר: "החוויה היא אחרת ממקומות רבים אחרים שהכרתי. שאיר הוא כמו שחקן שנהיה מאמן ורוצה שתלמידיו יהיו שחקנים טובים כמוהו.

"חשוב לשאיר שכל תלמיד יצא עם תעודה ויצליח בחיים כמו שלאב חשוב שילדיו יצליחו. כך הרגשתי בתור תלמיד שלו כי הוא לימד באהבה אמיתית עם סבלנות רבה ומקצועיות חסרת פשרות. לא ראיתי הרבה מרצים שאכפת להם מכל פרט אצל התלמיד. אם החסרתי הוא התעניין מדוע ועזר לי להשלים את החומר".

בין בוגריו הנוספים של שאיר ניתן לציין אישיים מוכרים ומוצלחים נוספים כמו אורן ניר ומיכל בר לב; אורן ניר למד הנהלת חשבונות, לאחר מכן המשיך ללמוד ראיית חשבון ומשמש היום כסגן מנהל מאחד מסניפי דיסקונט במרכז הארץ. מיכל בר לב סיימה קורס מזכירות רפואית תחת ניהולו של דוד שאיר, וכיום היא מזכירה רפואית בקופ"ח כללית בפסגת זאב.

דוד שאיר מתעסק בתחום הפיננסי מזה 25 שנה. לרישום הקורסים מטעם משרד הכלכלה והתעשייה ניתן לשלם באמצעות הפיקדון הצבאי. מלבד זאת המכללה מציעה מגוון הנחות לבעלי זכאות. לבירורים נוספים על מגוון הקורסים ועל ההטבות, מומלץ לפנות למכללה: מספר הטלפון - 02-6644331, או דרך אתר האינטרנט: www.limudit-college.org. פייסבוק: limudit10@gmail.com

מכללת 'לימודית' ממוקמת ברחוב בית הדפוס 12, גבעת שאול ירושלים (בניין בית השנהב) ונגישה לבעלי מוגבלויות.