יום אימוץ בחנות. צילום: מהפייסבוק

בית משפט השלום בעיר דחה את תביעת בעלי בית היצרנים בתלפיות, שדרשו לבטל את חוזה השכירות של חנות המוצרים לבעלי חיים 'בולדוג' אשר פועלת כבר שנים בכניסה לבניין. השופטת מירית פורר פסקה כי בעלי הנכס לא הצליחו להוכיח את טענותיהם כי השוכרים הפרו את החוזה שנחתם איתם. לאור זאת היא קבעה כי ההסכם, שנחתם לפני שנים כשהבניין עוד היה בבעלותה של 'כלכלית ירושלים', נשאר בתוקף.

בין השאר נפסק כי השלט הגדול של החנות הוצב באישור הבעלים הקודמים של הנכס וכי מאז שנת 2012 ועד למועד הגשת התביעה לא היו כל תלונות על הצבת השלט. טענה נוספת של הבעלים, חברת 'כיכר תלפיות', נגעה לכך שבעלי החנות העמידו תצוגה של מלוּנות לכלבים בשטח הציבורי שמחוץ לבית העסק. על כך קבעה השופטת שלא רק שכבר החנות הקודמת שפעלה באותו מקום נהגה גם היא להציג מוצרים בחוץ, אלא שבעלי 'בולדוג' אף סילקו את המלוּנות מיד עם קבלת הבקשה, עוד לפני שבית המשפט פסק בנושא.

ולבסוף בנוגע לטענה שהשוכרים פלשו לשטח נוסף שאינו שייך לחנות, קבע בית המשפט שיש אי התאמות בין המפות והתשריטים שהציגו בעלי הבניין למצב בשטח, כך שאי אפשר להוכיח את הטענה. לפיכך יש לדחות אותה.

חוזה השכירות של החנות, שהוארך אוטומטית בחודש יוני השנה, תקף לחמש השנים הבאות, כך שאם לא יחול שינוי במצב המשפטי החנות תוכל להישאר במקום עד יוני 2022.