קפה דה־פריז. צילום: רפי קוץ

קפה דה־פריז ברחביה ייסגר השבוע אחרי חמש שנות פעילות. במקומו מקודמת במקום תוכנית בנייה שתכלול תוספת של יותר מעשר דירות מגורים בשלוש או ארבע קומות מעל בית הקפה הקיים. בנוסף יוכשרו במפלס הקרקע שטחי מסחר חלופיים.

לצד בית הקפה, בצד הפונה לרחוב עזה, נמצא כיום נכס מסחרי נוסף שבו פעלה בעבר פיצרייה ובשנים האחרונות שימש כמטבח ומחסן של בית הקפה. כמו כן הנכס כולל חצר פרטית פתוחה ששימשה את בית הקפה. כל אלה יהפכו אף הם לחלק ממיזם הבנייה החדש.

הנכס שבו פועל קפה דה־פריז נמצא בבעלות איש העסקים לורנט לוי, שמקדם את תוכנית הבנייה במקום. בית הקפה עצמו נמצא בבעלות עדי טלמור והשף מרכוס גרשקוביץ, שמפעילים גם את 'גראנד קפה' בדרך בית לחם. בהודעה שפרסמו בשבוע שעבר הוזמנו הלקוחות הקבועים להגיע לקפה אחרון של פרידה בפריז.

החוזה של קפה דה־פריז היה אמור להסתיים רק בעוד כשלוש שנים, אך בעקבות קבלת היתר הבנייה פנה לוי לאחרונה לבעלי העסק הקפה והציע להם להקדים את מועד הפינוי תמורת פיצוי כספי. מועד הפינוי, בערב חג הפסח, נקבע בהסכמת שני הצדדים.

בית הקפה נפתח לפני חמש שנים במקום שבו פעל ה'רסטובר' ולפניו קפה 'מומנט', ליד בית ראש הממשלה וכיכר פריז. הגלגול הנוכחי של המקום, בקונספט של קפה מסעדה חלבי כשר, נולד עקב דרישתו של לוי שהעסקים בנכסים שבבעלותו לא יפעלו בשבת. לוי, שמוכר יותר בתור הבעלים של מתחם כיכר המוזיקה בנחלת שבעה, רכש את המבנה לפני כחמש שנים וחצי, כשעוד פעל בה הבר־מסעדה 'רסטובר' בבעלות שחר לוי. לקראת מועד סיום החוזה החליט בעל המסעדה לסגור את העסק לנוכח סירובו של לורנט לוי לחדש את החוזה אם לא יוציא תעודת כשרות ויתחייב לסגור את המקום בערבי שבת, שבתות וחגים.

גרשקוביץ: "היה לנו מאוד כיף במקום. אנחנו מודים לכולם ואין לנו כוונה לפתוח קפה פריז חדש במקום חלופי. בטח נאמץ כמה מהמנות בגראנד קפה, אבל עוד מוקדם לקבוע".