אורי דרור. צילום: יעל בר כהן

שם: אורי דרור – הג'יהאד האיסלנדי. מתישהו בעתיד אתחיל לתקלט תחת השם 'המרקיד בצד'.

מתקלט ב: בשלוש השנים האחרונות יש ליין חודשי בפרדי למון בשוק. לאורך העשור האחרון ניגנתי בעיקר בסירה, אוגנדה ז״ל, התקליט, קסטה, 4:20 השד יקום דמו, המחסן/חורקו ועוד. היו גם כמה גיחות תלאביביות אבל מרכז הפעילות הוא בג׳רוז.

מי אני: מתקלט רק מוזיקה איסלנדית. האתגר הזה הוא מקור נאה ליצירתיות. כבר קרוב ל-20 שנה אני מתחזק אובססיה למוזיקה איסלנדית ולאיסלנד בכלל. תהליך ההתאסלנדות תוחזק בביקורים רבים וארוכים באי המכושף שהפך לבית שני. לפני שלוש שנים הג׳יהאד הפך לדואו עם הצטרפותה של אשתי יעל בר כהן, כולל עמודי פייסבוק ואינסטגרם שאנחנו מתחזקים.

מאז 2011 אני עורך ומגיש תכניות רדיו בנושא מוזיקה איסלנדית ונורדית שנדדה בגלגולים שונים בין תחנות האונליין המרכזיות, וכיום משודרת בפופולריות רבה בכל העולם ברדיו קול השלום. ב-2015 הייתי שותף בהפקת ויצירת Project Múkk, אלבום המחווה הישראלי ללהקת Sigur Rós האיסלנדית. בנוסף אני מוזיקאי וזמר-יוצר, קריין ומדבב (בוב הבנאי!).

בדרינק: בירה למכביר וקוקטיילים אקספרמינטליים על בסיס Brennivín, השנאפס האיסלנדי המפוקפק.

בתקליטייה: רוק אינדי, היפ הופ, פולקטרוניקה, אלקטרו, IDM, טכנו, Fאנק-דיסקו ועוד. הכל איסלנדי, כן?

בעמדה: GusGus, Múm, FM Belfast, John Grant, Moses Hightower, Ruxpin, Kælan Mikla, Kiasmos, Úlfur Úlfur, Berndsen, Ragga Hólm, RVK DTR, Kiasmos, Bloodgroup, Dream Wife, Quarashi, Retro Stefson, Vök

בהצהרה: Ég gleyma aldrei lífið sjálft - והמבין יבין.

למיקס קלאוד של הג'יהאד האיסלנדי - לחצו כאן.