ליאון ופיק. צילום: יח"צ

ראש עיריית ירושלים משה ליאון העניק הערב (ב') במסגרת אירועי חגיגות פתיחת פסטיבל חוצות היוצר, את תואר תושב כבוד של העיר ירושלים לזמר, היוצר והמלחין צביקה פיק. זוהי למעשה פעם ראשונה שמתקיים טקס הענקת תושב כבוד של העיר ירושלים.

משה ליאון, ראש עיריית ירושלים: "פסטיבל חוצות היוצר שבירושלים מצדיע השנה לאמני ישראל לדורותיהם ואני שמח נרגש וגאה להעניק לאמן צביקה פיק שרבים גדלו על שיריו. החלטתי להעניק לצביקה הרבה כבוד, הערכה ואהבה מעמד של תושב כבוד של עיר הבירה של מדינת ישראל".

ליאון הוסיף: "צביקה פיק נמנה בשורה אחת עם האמנים הגדולים של מדינת ישראל, בעל קריירה אדירה של למעלה מחמישה עשורים והביא במהלך השנים כבוד רב למדינת ישראל- בארץ ובעולם. לאור הערכתנו לפועלו ולשנה המורכבת שעבר - החלטתי להעניק לו עם הרבה כבוד, הערכה ואהבה מעמד של תושב כבוד של עיר הבירה של מדינת ישראל. עיר של אמנות, תרבות ובידור, עיר מגוונת ורבת צבעים ריחות, טעמים ותרבויות. אנחנו מאחלים לו בריאות והמשך פעילות יצירתית שנים רבות".

צביקה פיק מסר: "אני גאה לקבל היום את תעודת תושב הכבוד של ירושלים. אני נרגש במיוחד שכן פסטיבל חוצות היוצר חרט על דגלו השנה להצדיע לאמני ישראל ולי באופן אישי. הופעתי מספר פעמים בפסטיבל החשוב הזה ואני מרגיש שזוהי סגירת מעגל עבורי. לקבל את תואר אזרח הכבוד של העיר ירושלים אינו דבר מובן מאליו עבורי ואני רוצה להגיד המון תודה לראש העיר משה ליאון, על הכבוד שהעניק לי ומודה לכל תושבי ירושלים ועם ישראל על האהבה הרבה שאני מקבל".

ציון תורג'מן, מנכל חברת אריאל: "חוצות היוצר חוגג 44 שנות פעילות ומצדיע לאמני ישראל ולכן היה לנו ברור שבמסגרת אירועי פתיחת הפסטיבל צביקה פיק, שהוא אחד האמנים החשובים והמוערכים שיש למדינת ישראל חייב להיות חלק. צביקה הופיע בירושלים עשרות פעמים והעיר ירושלים מחזירה לו ובגדול עם הענקת תושב כבוד של העיר".

כמו כן, הפסטיבל הבינלאומי  'חוצות היוצר – ירושלים' יציין השנה 44 ויצדיע לאמני ישראל לדורותיהם.