שמלא. צילום: bjorn poll

במוצאי שבת התקיים גמר ה'נינג'ה ישראל', שבו זכה הירושלמי יובל שמלא. הוא וכמה חברים שלו ייצגו בכבוד את ענף טיפוס ההרים, שעד לפני הנינג'ה היה פחות מוכר במחוזותינו

שמלא, בוגר בית הספר 'הניסויי', הוא ספורטאי מצטיין ומשמש מדריך כושר בחיל הים. לפני כשבועיים עזב את העיר לתל אביב כדי להיות קרוב יותר למתחמי האימונים שלו וגם לבסיס ועל מנת להתאמן לקראת הדבר האמיתי - אולימפיאדת 2020, וזאת הרבה בזכות המאמצים של 'אלטשולר שחם' ו'ישראייר'. 

אז רגע לפני שהוא הופך לסלב תפסנו אותו לשיחה קצרה. "הגמר הסתיים בשש בבוקר, ולא ממש היה לי זמן לחגוג כי היתה לי טיסה בחמש אחרי הצהריים לשווייץ לסבב אליפות העולם", הוא מסביר למה לא חגג את הזכייה. "אני חושב שהחגיגה הכי גדולה קשורה לעובדה שאתה מקבל מלא חום ואהבה מכל מי שנמצא מסביב".

אז עכשיו עוצרים אותך ברחוב וכאלה?
"אני חושב שעכשיו זה יותר ברמה שאני לא צריך להסביר מה זה טיפוס".

עזבת לא מזמן את העיר לתל אביב.
"קודם כול, אני מאוד מתגעגע לבית הספר שלי, כי שם היו לי חוויות מדהימות. עזבתי כי אני מתאמן לקראת אולימפיאדת הטיפוס של 2020. המתחם היחיד לאימונים נמצא בחיפה, וזה גם קרוב לי יותר לבסיס, אז אני כאן בינתיים".

אי אפשר שלא לשאול - חברה יש?
"אין לי כרגע חברה, כי האמת היא שמי שמתאמן לאולימפיאדה ונוסע אחת לחודשיים לשבועיים לחו"ל למחנות אימון, לא נשאר לו יותר מדי זמן וזה כרגע המצב".