דיג'יי Red Bez. צילום: יהונתן מעוז

שם: אור בצלאל – Red Bez

מתקלט ב: תקלטתי הרבה ב'פנקס הקטן', הייתי חלק מהבייס קרטל במועדון ה'באס' והיום אני מתקלט בליין ההיפ־הופ הירושלמי '8 0 8' (במוצ"ש תתקיים מסיבה של הליין בפרגמון). אני גם הדי־ג'יי של הרכב ההיפ־הופ הירושלמי 'זירושתיים'.

מי אני: מוזיקה תמיד משכה אותי. בבר מצווה קיבלתי גיפט קארד לתו השמיני וקניתי בו אלבומים של לימפ ביזקיט. התפתחתי משם לכיוון הרוק הכבד עם רייג' אגיינסט דה מאשין ולינקין פארק. תמיד היה שם ברקע איזה די־ג'יי שנותן סקרצ'ים ותמיד סקרן אותי מי זה הבחור המוזר הזה עם הפטיפונים.

בשנת שירות הכרתי מישהו שעשה סדנת די־ג'יי, ובצבא חסכתי כסף, קניתי את הציוד הראשון שלי והתחברתי עם הבייס קרטל. זה היה בסביבות 2012/3, כשהטראפ האלקטרוני התחיל. אני לא רוצה להשתחצן, אבל התחושה היתה שאני מביא את הטראפ לירושלים. אחרי כן הכרתי את ארנן פרוטקוף, שהקים יחד עם ג'וש בלר את קולקטיב ההיפ־הופ ג'יי ליונז והפכתי לדי־ג'יי באירועים שלהם. ארנן גם חבר בזירושתיים וכך נוצר הקשר איתם.

ביום יום אני חבר בתנועת הבוגרים של מחנות העולים וגר בקיבוץ העירוני במגדל העמק. אני מדריך ורכז של בית חינוך בנצרת עילית (מועדון נוער פתוח של תנועת הנוער). לאחרונה יצא לי לשלב בין תחום המוזיקה והחינוך והעברתי סדנאות דיג'יי בנצרת עילית וקרית מלאכי.

A post shared by DJ Red Bez (@red_bez) on

אני מתקלט על פטיפונים. היום כל הדי־ג'יים מנגנים על קונטרולרים, שזה טוב מאוד מבחינה טכנולוגית, אבל קצת זנחו את האומנות של הסקרצ'ינג, וזה מה שאני מביא איתי. להיות על העמדה זה סוג של אושר, רגע שאפשר לפרוק בו כדי ליהנות. לא צריך אלכוהול או סמים, מספיק לי להיות על העמדה, להרגיש את הווייבים ולהיות בקשר עם הקהל.

בדרינק: ברגוע עם בירה.

בתקליטייה: מה שיפה בהיפ־הופ זה שהוא משלב בתוכו כל כך הרבה סגנונות אחרים. אני פשוט אוהב מוזיקה כל עוד היא טובה. אני מאוד מנסה לשלב בין היפ־הופ אולד סקול לניו סקול, טראפ וכל הז'אנרים שיש בהיפ־הופ. עם זה גם Fאנק וגליץ’־הופ, דאנסהול, לעיתים רחוקות גריים וגם רמיקסים מעולם הרוק.

בעמדה: הכי השפיעו עלי: DJ Jazzy Jeff, Craze & Four Color Zack (כלומר 2cents). לאחרונה: Big K.R.I.T, Chance the Rapper, Anderson Paak, Diplo, Kendrick Lamar.

בהצהרה: תדרשו מהדי־ג'יים שלכם יותר.

לעמוד הפייסבוק של Red Bez - לחצו כאן.