די־ג'יי רמזי. צילום: מירב דרור

שם: רם מזרחי־שפינוזה - די־ג'יי רמזי, או Ramzy al Spinoza

מתקלט ב: בירושלים נאמן לליין שלי 'חד־לשוני' ב'מזקקה' ובכל מיני אירועים ופסטיבלים. בתל אביב - 'אנה לולו', 'בית קנדידוף' ו'פסאז''.

מי אני: נולדתי וגדלתי בירושלים, נשארתי בשכונה בנחלאות, למדתי בכלל משחק ב'ניסן נתיב' ואני משחק בתיאטרון האינקובטור ובתיאטרון פסיק בבית מזיא. אני מנהל אומנותית את 'פשוט שרים' בימק״א, את ה'נוקטורנו לייב' - בר ההופעות של נוקטורנו, וכל מיני פסטיבלים

לפני ארבע שנים שמעתי במקרה שיר של הלהקה הלבנונית 'מאשרו לילה' והתרגשתי עד לשד עצמותי. לא ידעתי שיש מוזיקה כזאת בערבית; שילוב מושלם בין ישן לחדש, בין ערבי למערבי. השותף שלי לדירה אז למד מוזיקה במוסררה ותקלט. התחלנו לחקור יחד את העניין ומצאנו המון המון מוזיקה מהעולם הערבי שלא שמענו בשום מקום קודם לכן. לאחר שהצטברה לנו הרבה מוזיקה ביחד החלטנו לעשות ערב שכולו על טהרת השפה הערבית. הצענו את זה למיכאל ברקוביץ', הבעלים של ה'מזקקה' - שעט על הרעיון ופתח לנו את המקום

הערב הצליח מאוד ואני התחלתי ללמוד לתקלט, ואחרי שהשותף שלי טס די מהר לחו"ל לשנה הייתי צריך להרים את הכפפה, וככה בלי לתכנן מראש מצאתי את עצמי מתקלט לבד ומרים את המסיבה. הליין הלך וגדל וגם היכולות שלי כדי־ג'יי, והיום אני יוצא לתקלוטים בפסטיבלים בכל העולם, והערב שלי, ה'חד־לשוני' במזקקה, מארח כל פעם ראפרים ודי.ג'יים ועושה מסיבה שכולה על טהרת השפה הערבית. הקהל שמגיע מעורב מאוד, ויש בערב הזה אווירה נטולת עכבות וקסם גדול מאוד.

בדרינק: אני חזק בבירות כשאני מתקלט.

בתקליטייה: אני עושה פרייסטיל של מוזיקה ערבית אלקטרונית, ובסט יכול לעבור בין היפ־הופ, דיסקו, פופ, דבקה, טכנו, טראנס וכו'.

בעמדה: Anatolian Sessions ,Mariam Saleh ,Mehmet Aslan.

בהצהרה: יש לנו מגוון תרבותי עצום - בואו נהנה ממנו.

למיקס קלאוד - לחצו כאן.