צופרי שבת. צילום: shutterstock

אחרי גילה וקרית יובל: תושבים בהר חומה פנו לאחרונה לראש העירייה בדרישה שיתערב בכל הנוגע להשמעת שירי קודש המושמעים עם כניסת השבת מבית כנסת.

התושבים טוענים כי על גג בית הכנסת 'חסידי שמואל' הותקנו לאחרונה מערכות כריזה המשמיעות שירי קודש עם כניסת השבת. לדברי אותם תושבים המנגינות מושמעות בין 10-15 דקות בעוצמה גבוהה מאוד, דבר המהווה עובר תושבי הבניינים הסמוכים מטרד רעש.

"הסיפור התחיל לפני כשנתיים אז התאגדו תושבים רבים נגד המנהג הזה והעירייה אסרה עליהם השמעת מוזיקה. לפני כחודשיים הריטואל חזר על עצמו. לפני כשלושה שבועות פנינו לראש העירייה אך לא קיבלו מענה. מי שמתנגד להשמעת המוזיקה בקולי קולות מכונה 'כופר' או 'לא יהודי', אנחנו לא נגד הדת ולא נגד היהדות אך השמעת מוזיקה בווליום גבוה, במשך דקות ארוכות בשעות המנוחה מהווה מטרד של ממש", סיפר תושב בשכונה למיינט ירושלים.

קראו עוד בנושא
• 
גילה: שירי השבת מעוררים מחלוקת בשכונה
• אחרי גילה, צופרי זמירות שבת הוצבו גם בקרית יובל: "אם צריך נצא למאבק אלים"

לפני כחצי שנה, נוהל מאבק דומה בשכונת קרית יובל נגד המשמעת זמירות שבת אז תושבים רבים בשכונה התלוננו כי אלמונים החלו להשמיע ברמקולים שירים בעוצמה אדירה, רגע לפני כניסת השבת. תלונות הוגשו בנושא למשטרה ואף הוקם דף פייסבוק במטרה להציף את הבעיה.

תגובת העירייה טרם התקבלה.