השגרירות בירושלים. צילום: אלכס קולומויסקי

שגרירות ארה"ב בונה חומה - התושבים יוצאים למאבק: תושבי שכונת ארנונה יוצאים למאבק נגד הקמת החומה שהחלה לבנות שגרירות ארצות הברית מול בתי התושבים - כפי שפורסמם לראשונה בשבוע שעבר ב - mynet.

רלי שרם תושבת השכונה: ״אנחנו ניפגש ונחשוב מה לעשות ואיך הולכים לפעול בנושא. מקימים חוממה מול הבית שלנו, במקום נוף נראה חומה בגובה רב דבר ש״יסתום״ לנו את הנוף. השגרירות יכלה להקים את המבנה במיקום אחר אבל בחרה להגיע לשכונה שלנו ומצופה שהיא תנהג איתנו ברגישות. לא יהיו פשרות ולא נאפשר את הקמת החומה".

תושבים נוספים אחידים בעמדתם: "חומה בגובה 5.8 מטר בחזית השגרירות האמריקאית אינה מקובלת עלינו. עלינו לשלב ידיים ולפעול לשמור על אופיה. השגרירות בוחרת לשכון בשכונת המגורים שלנו - עליה להתאים עצמה לשכונה ולא לשנות את המרחב הציבורי בו גובל המתחם, זה הנוהג המקובל בעולם לגבי שגרירויות זרות".

הערב (ג') יקיימו חלק מתושבי השכונה כי הם "ישיבת חירום" לאור התקדמות התוכנית והפגיעה לטענתם במרקם החיים והנוף.

בכוונתם לערוך עצומה עם התנגדות התושבים שתוגש לנציגי השגרירות. בין הצעדים הנוספים ששוקלים התושבים – ארגון הפגנה וסיעור מוחות לפתרון הבעיה.

החומה ליד השגרירות בארנונה. צילום: יואב דודקביץ'

כפי שפורסם במיינט ירושלים, שגרירות ארצות הברית מקדמת בניית חומת ביטחון ברחוב כפר עציון.

בשגרירות ארצות הברית ציינו אז "השגרירות מודעת לדאגות המובעות במכתב ואנחנו פועלים בהתאם לכל דרישות החוק. עקב נושא סוגיות האבטחה ברחבי העולם, כל מתקני השגרירות בארה"ב מתוכננים בהיקפי אבטחה כמו זה שנבנה בארנונה".

החומה ליד השגרירות בארנונה. צילום: יואב דודקביץ'