הסניף בארמון הנציב. הלקוחות ינדדו לתלפיות | צילום: יואב דודקביץ'

נמשכת המגמה של סגירת סניפי בנקים בירושלים. והפעם התופעה מגיעה לשכונת ארמון הנציב. בנק הפועלים, שמפעיל את סניף הבנק היחיד בשכונה, ייסגר בחודש נובמבר הקרוב. לקוחות הסניף, שממוקם ברחוב דב גרונר במרכז המסחרי, כבר עודכנו בכך.

בהנהלת הבנק החליטו כי פעילות הסניף בארמון הנציב תעבור לסניף שנמצא בדרך חברון. עם זאת, לפי שעה, המכשיר למשיכת כספים שמפעיל הבנק בארמון הנציב יישאר על כנו, אך לתקופה מוגבלת.

כך ייצא שכדי למשוך מזומן ייתכן שתושבי ארמון הנציב ייאלצו לשלם עמלת משיכה שגובהה מגיע עד לשבעה שקלים לכל משיכה של 400 שקל. זאת ועוד: הסניף פעל סמוך לפרויקט של דיור מוגן, כך שלא מעט מלקוחותיו הם בני הגיל השלישי. מדובר באוכלוסייה שאינה מתמצאת בהפעלת האפליקציות שמציע הבנק. בעיה נוספת היא שאוכלוסייה זו מוגבלת יחסית מבחינת הניידות.

המזרח הנזנח

לא רק שכונת ארמון הנציב תסבול מסגירת הסניף. גם השכונות הערביות ג'בל מוכבר וצור באהר, שהשתמשו בשירותי הסניף, ייאלצו להרחיק עד דרך חברון. בשבוע שעבר פרסם "ידיעות ירושלים" על המציאות בשכונות ענק כבית חנינא, אשר תושביהן נאלצים לשלם עמלות משיכה של עד שמונה שקלים מכיוון שאין בשכונה מכשיר אחד שמשויך לסניף בנק. כעת מצטרפים אליהם גם תושבי ג'בל מוכבר וצור באהר.

מגמת סגירת הסניפים אינה פוסחת כמעט על אף שכונה בעיר. במרכז ירושלים כבר נסגרו סניפי לאומי והפועלים, שפעלו מכיכר ציון, וגם ברחביה נסגר סניף בנק. נקודות נוספות, כגון סניף של בנק הפועלים במבשרת ציון, פועלות ללא כספרים רגילים.

בנק הפועלים: "הבנקט ימשיך לפעול גם לאחר מיזוג הסניף עם סניף תלפיות הסמוך. בנוסף אחת לשבועיים יגיע לשכונה סניף נייד שבו יוכלו הלקוחות לקבל שירותים בנקאיים באופן אישי. הלקוחות ייהנו משירותים בנקאיים מגוונים בכלל המחלקות בסניף תלפיות הסמוך וכן ב־17 סניפי הבנק האחרים בירושלים, בנוסף לקבלת שירות במוקד הטלפוני, באתר האינטרנט, בפייסבוק ובאפליקציה".