חניה תפוסה ברחוב ים המלח בארנונה. צילום: יואב דודקביץ

רחוב ים המלח בשכונת ארנונה, כשמו כן הוא, שקט ושליו ממש כמו ים המוות. את שלוות השכנים החלו להפריע לפני כחצי שנה מספר נהגי מוניות שהשתלטו על חניון פתוח הצמוד לבניין מגורים מספר 2 ברחוב והפכו אותו לתחנת מוניות ולמקום מפגש קבוע לנהגים הממתינים לנסיעות באזור.

לחניון המאולתר מגיעים מדי יום עשרות נהגי מוניות. הבעיה היא שכמו כל נהגי המוניות, הם נוהגים לעבוד 24 שעות ביממה. כך נוצר מצב שהרעש וההמולה בחניון בוקעים ממנו גם בשעות הקטנות של הלילה ובסופי שבוע, מה גם שלטענת הדיירים במקום, נהגים רבים פשוט משאירים את מנועי הרכב פועלים ובכך עוד מגבירים את הרעש.

הוסיפו לכך את העובדה שהנהגים יוצאים לחלץ את עצמותיהם, מדברים בקול רם, מעשנים ומכשירי הקשר שלהם נשמעים למרחוק, כשהווליום מוגבר כמובן למקסימום, שכן רק כך הם יכולים לשמוע את הקריאות שלהם גם מחוץ לרכב.

הדיירים שסובלים מהמטרד כבר פנו מספר פעמים לעירייה, ואפילו נשלחו פקחים למקום. אבל השליחים מכיכר ספרא מפזרים את ההתקהלות ומפנים את המוניות, אך כעבור כמה שעות הכול חוזר לנקודת ההתחלה. הדיירים אובדי עצות וכבר מיואשים מהמצב.

העירייה: "נושא החניה או העצירה של מוניות ברחוב ים המלח, סמוך לשגרירות האמריקאית, ידוע ומוכר לעירייה. מפקחי הפיקוח העירוני שמגיעים לרחוב נתנו דוחות לנהגי המוניות, ונוסף על כך הם מקיימים ביקורת פתע בלבוש אזרחי כדי לתפוס את נהגי המוניות שהפכו את הרחוב לחניית מוניות.

"העירייה בוחנת בימים אלו התקנת מצלמה ברחוב, שתעקוב אחרי נהגי המוניות שחונים במקום, כדי למנוע את התופעה שיוצרת מטרד לתושבי הרחוב".