הכניסה לויצ"ו בבית הכרם. צילום: באדיבות ההורים\

גננת קבועה? לא בויצ"ו בית הכרם: הורים לילדים במוסד החינוכי בעיר זועמים על הנהלת המוסד, בטענה כי נשות הצוות מתחלפות כמעט כל יום - עד שהם לא יודעים מי תהיה הגננת שתקבל את פני ילדיהם. כעת הם דורשים מויצ"ו לפתור את המצב שאליו נקלעו.

לטענת ההורים, בתקופה האחרונה קיים מחסור חמור בכוח אדם, דבר שמוביל לבעיות בהתנהלות היומיומית. "כבר חודש שאנחנו לא יודעים מי תטפל בילדים שלנו מחר בבוקר ומי תקדם את פני ההורים בצהריים", אומרת אם לילד בגן. "זה גיל שבו הילדים חייבים ודאות - דבר שאין אצלנו בגן".

עוד טוענים ההורים כי ניסו לפנות לגורמים הרלוונטיים כדי לפתור את הבעיות - אך דבר לא השתנה. "התשובה שקיבלנו ממשרד העבודה, לפיה הממצאים הועברו והתקיימה פגישה משותפת עם נציגות ההורים, אינה מספקת אותנו", הם אומרים.

לטענת ההורים, בגן מצויים 33 ילדים ולעיתים משגיחה עליהם רק גננת אחת, כאשר בפועל צריכים להיות נוכחים שלושה אנשי צוות. "הצענו שהורים יהיו במשמרות בגן", אומר אחד ההורים. "ביקשנו אפילו שישלחו לנו את לוחות הזמנים של המטפלות הצפויות להיכנס לגן בכל יום כדי שנוכל להוריד את רמת חוסר הוודאות של ההורים ושל הילדים. אלא שמה שקיבלנו עד עכשיו זה התעלמות".

ההורים טוענים שגם בכיתות הסמוכות יש בעיה חמורה של חוסר בכוח אדם, כאשר בשבוע שעבר, בכיתת התינוקות, אחד הפעוטות נכנס לחדר שבו מצוי מחם פועל ונסגר שם במשך דקות ארוכות בלי שהצוות החינוכי הבחין בכך

ביקשנו את תגובת ויצ"ו נפרסמה כשנקבלה.