הרב וחסידיו בבית וגן. צילום: פרטי

הרב ברלנד וחסידיו שמעוז פעולתם מתקיים בשכונת מורשה, הרחיבו את פעולתם התורנית גם לשכונת בית וגן. תושבי השכונה ציינו בשיחה עם מיינט ירושלים כי עבריין המין המורשע אליעזר ברלנד, מקיים בשכונתם פעילות תורנית נרחבת בכל שעות היום והלילה, וכי הם חוששים שינסה להשתלט בהמשך על אתרים נוספים באזור באופן בלתי חוקי .

"הרב ברלנד מקיים מפגשים וכנסים בשעות הלילה באחד המבנים בשכונה. אנחנו חוששים ומפוחדים כי אנחנו יודעים איך חייהם של תושבי רחוב החומה השלישית הפכו לסיוט לאחר שחסידיו של הרב המשתייכים לקהילת 'שובו בנים' השתלטו על המרחב הציבורי, ונוהגים באלימות כלי תושבי הרחוב", סיפר אחד מהתושבים למיינט.

כזכור עיריית ירושלים פעלה לאחרונה באופן אינטנסיבי להרוס מבנים בלתי חוקיים שהרב ברלנד וחסידיו הקימו ברחוב החומה השלישית. הפעילות הזו בוצעה פעמים מספר זאת לאחר שברלנד לא ציית להוראות העירייה לא לבנות מבנים. ארעיים ועשה זאת שוב ושוב.הרב וחסידיו בבית וגן. צילום: פרטי

בהמשך פרסמנו כי שכניו סיפרו על מספר אירועים בהם לטענתם חייהם הפכו לסיוט, בין המקרים: צעירה שספגה יריקה בגלל חצאית קצרה מדי, כוחות הצלה שלא הצליחו לפנות קשישה לבית חולים בגלל בית כנסת מאולתר שהוקם ברחוב, מצלמה שכוונה לחדר אמבטיה של דיירת, ערימות של זבל וזעם גדול על הרשויות. בהמשך איימו התושבים כי יפסיקו לשלם ארנונה.

נתן, מקורבו של הרב ברלנד מסר בתגובה: "הרב ברלנד ידוע זה עשרות שנים כרב מקובל שברכותיו מתקיימות ואלפים נושעו ונעזרו על ידו בברכה עצה ותושיה.

"לא פלא שהוא מוזמן מידי יום ביומו במעל עשרה מקומות בערים שונים ברחבי הארץ. אם זה חוגי בית, שיעורי תורה, ניחום אבלים, חנוכת בית, קביעת מזוזות. הרב מכתת רגליו ממרומי גילו ומצבו הבריאותי מאילת עד מטולה על מנת לעזור ולסייע לעוד יהודי שזקוק לו.

"להפוך שיעור תורה ל"השתלטות על שכונה" מוכיח איזה הכפשות והשמצות זולות מתנהלות נגד הרב שמנוהלות בעיקרן על ידי קבוצה קיצונית שולית וגזענית בציבור החרדי שרודפת את הרב בצורה אכזרית מספר שנים והם אלה שעומדים מאחורי כל עלילות הדם נגדו. הקב"ה יחזירם בתשובה במהרה".