הבריכה בפסגת זאב. צילום: מיינט

הבריכה העירונית - לעשירים בלבד: 60 אלף תושבי פסגת זאב חיכו לרגע שבו יוכלו לשחות בבריכה החדשה בשכונה שלהם, בריכה עירונית שנבנתה מכספי הציבור, אמורה להיות קהילתית ולשרת את באיה במחירי כניסה הוגניםאלא שהשבוע הופתעו תושבי השכונה לגלות כי במקום לא יימכרו כרטיסי כניסה חד פעמיים

בפני באי הבריכה עומדות שתי אופציות בלבד: לרכוש כרטיסיית כניסות במחיר של 400 שקלים (ללא כניסה בשבת), או לחילופין לרכוש מנוי שנתי בעלות של 3,120 שקלים. תושבי שכונת פסגת זאב בפרט ותושבי ירושלים בכלל, שאינם יכולים להרשות לעצמם מחירים כאלו - לא יוכלו לעשות שימוש בבריכה. כרטיס כניסה חד פעמי שאמור לעלות כמה עשרות שקלים - לא קיים במילון המונחים של המינהל הקהילתי של פסגת זאב. 

ומה אמורה לעשות אמא שרוצה לבוא לשחות עם ילדיה? היא תיאלץ לשאת בהוצאה של לפחות 400 שקלים אם לא יותר. 

״ניסיתי לברר למה אין כניסה חד פעמית וניתקו לי את הטלפון״

תושבי השכונה זועמים, והדבר מתבטא היטב ברשתות החברתיות. הגולשים מציפים את עמודי הפייסבוק והקבוצות בכעס רב ולא מצליחים להבין מדוע הזכות הבסיסית להיכנס לבריכה באמצעות כניסה חד פעמית נשללת מהם.

וכיצד מגיבים במנהל הקהילתי לביקורת הקשה? בן צודקוביץ (15), תושב השכונה סיפר כי ״לאחר שהזדעזעתי מהעובדה שבבריכה העירונית של פסגת זאב אין כרטיס כניסה חד פעמי והמחיר המינימלי כדי להכנס לבריכה הוא 400 שקל, ניסיתי לדבר עם האחראיים שגילגלו אותי בסופו של דבר אל אל אחד העובדים. במשך שבועיים ניסיתי להשיג אותו בטלפון דרך המזכירות שלו שאמרו לי שהוא יחזור אליי. לאחר שהוא לא התקשר מצאתי את מספר הטלפון שלו בעצמי״, הוא מספר.  

הבריכה בפסגת זאב. צילום: מיינט

״במהלך השיחה שמעתי בפעם האלף שכרגע אין כרטיס חד פעמי והמצב לא ישתנה בזמן הקרוב. סיפרתי לו על חייל בודד שמשרת בעזה ורצה להכנס באופן חד פעמי לבריכה אבל לא יכל להרשות לעצמו לשלם 400 שקל בשביל לבוא פעם אחת. זו רק דוגמה למצבים לא צודקים שקורים בעקבות ההחלטה הזו. הטיעון היחיד של  היה שאלו עיניינים כלכליים שאני, ילד בן 15, לא יכול להביןלאחר שהמשכתי להתעקש שאין לזה קשר לגיל, הוא המשיך בטענתו שאני צעיר מדיי ולבסוף ניתק לי בפנים. נראה לי מוזר שאדם בתפקיד כזה מבין בעיות כלכליות של בריכה אבל לא של חייל בודד״, כתב

בתוך כך, סוגייה נוספת שהפתיעה את תושבי השכונה השבוע, היא הודעה שפרסמה הנהלת הבריכה שהכריזה כי ״לא ניתן לקנות כרטיסים בשבת״. המשמעות היא כי אדם שרוצה ללכת לבריכה בשבת יאלץ לרכוש כניסות מראש.״תושבי השכונה לא יכולים להחליט באופן ספונטני שהם הולכים לבריכה״, מציין ניר תושב שכונת פסגת זאב  ״חברה צעירים לא מחליטים שבוע לפני שהם הולכים לבריכה, המנהל כובל את התושבים ולא מאפשר לרכוש כרטיסים בודדים אלא רק כרטיסייה- וגם אותה אי אפשר לרכוש בשבת. אם בריכה פתוחה בשבת- היא צריכה להעניק אפשרות להיכנס אליה. שכונת פסגת זאב היא שכונה פלורליסטית וככה היא צריכה להתנהל".

כזכור, בחודש מאי האחרון התבטא יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן לסוגיית ממכר כרטיסים בשבת, בהקשר של גן החיות התנכי המשמש כתאגיד עירוני וציין כי דרישות החרדים למנוע ממכר כרטיסים בשבת - ״בריונית וכוחנית״.

תגובות

מעיריית ירושלים נמסר: ״הנושא בבדיקה״.

מהחברה למתנסים נמסר: "אנו גאים בביקוש הרב למתחם הבריכה של המינהל. ההחלטה למכור כרטיסיות ולא כניסות חד פעמיות היא אסטרטגית ונועדה לשמר את הסטנדרט הגבוה של המתקנים. נדגיש שמספר אנשים יכולים להשתמש בכרטיסיה בודדת, וכמו כן היא נשארת תקפה גם לשנים הבאות. נציין שאין צוות מכירה בשבתות והבריכה פועלת באיוש מצומצם וחיוני בלבד".

המנהל הקהילתי פסגת זאב: אייל מנדלסון, משנה ליו״ר המנהל הקהילתי מסר: ״המרכז נמצא בעיצומה של תקופה הרצה ולקראת חודש הבא עם סיום חופש הקיץ נקיים הערכת מצב מחודשת לגבי כלל הטענות״.