מלחה. מבט על. צילום: שלומי כהן

מאבק תושבי מלחה בהוסטלים לנערים בסיכון: מאות חתמו על עצומה נגד פתיחת מעון בשכונה.

בשבוע שעבר נתלתה מודעה השכונה תחת הכותרת "הודעה בהולה". המודעה בישרה על פתיחתו המתוכננת של הוסטל לצעירים בסיכון במקום, שאמור, כך על פי ההודעה להצטרף לשניים שכבר פועלים באופן שוטף בשכונה. "מדובר באוכלוסיית קצה", נכתב במודעה, "אוכלוסיית חוסים שעלולה לסכן ולהפר את ביטחוננו".

התושבים המודאגים אף ציינו כי "צעירים אלה שזקוקים לטיפול והשגחה יסתובבו ברחובות השכונה בימים ובלילות ויהוו סיכון ומטרד ממשי עבורנו. המצב יערער את הרגשת השקט והביטחון לנו ולילדינו. מיותר לציין שערך הבתים ירד מיידית".

בסוף המודעה נקראו התושבים לחתום על עצומת התנגדות. עוד צוין כי מתוכננת הפגנה בעניין.

המודעות שהופצו במלחה. צילום: פרטי

מבירור עם אחת התושבות שאוספת את החתימות התגלה כי כבר מאות תושבים חתמו על העצומה. "אין לנו בעיה עם ילדים עם צרכים מיוחדים, עם נכים ואוטיסטים", הסבירה התושבת. "אותם נקבל באהבה ואני אשמח גם להגיע ולהתנדב. אבל אלה ילדים שזקוקים לחלופת מעצר, המשמעות היא שברחוב שלנו יהיה בית סוהר קטן. ילדים עם אזיקונים, ילדים שהם פשוט עבריינים. אנחנו לא רוצים כל שני וחמישי פריצות לרכב ולבתים. אנחנו לא יפי נפש, הבעיה שלנו היא פחד".

עוד מספרים התושבים כי המבנה עובר בימים אלה שיפוצים נרחבים כדי להכינו לקליטת העמותה שתפעיל את ההוסטל וכי להערכתם האכלוס יתבצע תוך שבועות בודדים.

מעמותת 'אותות' הצפויה להפעיל את המקום אישרו כי אכן עתיד להיפתח שם הוסטל, אך לא מדובר במקום שיהווה חלופת מעצר. "התושבים פנו אל העמותה ונמצאים איתנו בדיונים ובשיחות", נמסר. "אנחנו מאוד מעוניינים לתקשר ולהסביר את עצמנו. מדובר בנערים מקסימים שנמצאים תחת השגחה ונוכחותם יכולה לתרום רבות לשכונה".