הפקקים ביער ירושלים. צילום: יואב דודקביץ'

פירות ראשונים למאבק התושבים בהר נוף: משרדי התחבורה והאוצר יחד עם עיריית ירושלים אישרו תקציב בסך 25 מליון שקלים לפתרונות תחבורתיים יצירתיים אותם הציעו נציגי התושבים משכונת הר נוף.

לפני כחודשיים נחסמה היציאה משכונת הר נוף לכביש היער הסובב את הר נוף עקב התחלת חפירת. המנהרה של כביש 16 מתחת לשכונה, סגירת עורק התחבורה המשמעותי גרמה לעומסים כבדים בכניסה והיציאה מהשכונה ברחוב כנפי נשרים. במקביל אמורות להתחיל עבודות להקמת הרכבת הקלה ברחוב כנפי נשרים.

תושבי השכונה הקימו ועד פעולה הכולל נציגים מכל הקהילות בשכונה ופתחו פרויקט מימון המונים לגיוס כסף לעתירה מינהלית. דרישתם אז לעצור את העבודות עד למתן פתרונות שיקלו את העומסים ויחזירו את השגרה.

בנוסף ועד הפעולה שכר מומחה תנועה שהכין חוות דעת משמעותית המבוססת על הצעות לפתרונות יצירתיים ולא שגרתיים למצב שנוצר, את ההצעות יזמו התושבים עצמם ואף יצרו סרטון שמסביר את הבעיה ומהם הפתרונות.

שר התחבורה נפגש עם נציגי התושבים לפני חודש ונתן הוראה לדרגי המקצוע לבחון את ההצעות ולמצוא דרכים לאשר אותם.

ישראל אליסף נציג ועד הפעולה ותושב השכונה: "במצב שנוצר לא נותרה לנו ברירה אלא לעשות מעשה, אנו מודים לשר התחבורה בצלאל סמוטריץ ולראש העיר משה ליאון ולדרגי המקצוע שהבינו את גודל הבעיה ונרתמו למציאת פתרונות ואישרו תקציב משמעותי לביצוע אך יחד עם התודות. אנו מבקשים לוודא שלא ימשיכו עבודות נוספות עד שיושלם הביצוע של הפתרונות שביקשנו, לא נוכל לחיות בתוך שכונת בית כלא למשך חצי שנה ואף לא לשבוע אחד. קודם פתרונות אחר כך המשך העבודות".