הגן בגבעת מרדכי. איפה הצל? | צילום: פרטי

מכת שמש בגבעת מרדכי: הורים בגן ילדים בשכונה זועמים על מינהל החינוך העירוני (מנח"י), שלא דאג לטענתם להצללת חצר המוסד החינוכי. כתוצאה מכך הילדים הקטנים לא יוצאים לשחק בחצר וההורים הזועמים שוקלים תביעה.

כבר תקופה ארוכה שעשרות הורים בוועד גן 'ימית' בגבעת מרדכי כועסים על התנהלות העירייה. הסיבה: היעדר הצללה בחצר המשחקים של הגן. המצב הפך בלתי נסבל בימים האחרונים, עם גל החום הגדול שפקד את הארץ

הגן מונה 32 ילדים, ועד היום הם אינם מורשים לשחק בחוץ בימי הקיץ עקב סכנת התייבשות. בעקבות הסחבת הארוכה, שנמשכת קרוב לשנתיים, שלחו ההורים מכתב נוקב למנח"י כהתראה לפני פנייה להליכים משפטיים. "במהלך השנתיים האחרונות פנו ההורים" אליכם", נכתב במכתב שעליו חתום עו"ד גבריאל ג'מל, "אך פנייתם לא נענתה עד כתיבת שורות אלו. נמסר להם כי נגמר התקציב. המשמעות של הצללת גן הילדים עולה עשרות מונים נוכח העובדה כי אנו נמצאים בפתחם של חודשי הקיץ החמים מאוד. הצללת הגן היא בבחינת פיקוח נפש ומניעת סכנת התייבשות. בנוסף, לדברי הגננת, לא בוצע סינון אמיתי לארגז החול, ומשכך אין אפשרות להשתמש בו".

קינן. צילום: מקסים דינשטיין

ההורים דורשים ממנח"י להיענות לדרישתם בתוך שבעה ימים, ולא - הם יפנו לערכאות משפטיות. "נמאס לנו", אומר נריה רוזנר מוועד ההורים. "כבר שנתיים שאנחנו מתחננים אליהם לדבר כל כך בסיסי כמו הצללה ואין תשובה. הילדים שלנו רוצים לצאת לשחק כמו שאר ילדי ירושלים, אבל הם לא יכולים. אנחנו לא מסכימים שהם ייחשפו לסכנת התייבשות. אנחנו דורשים מהעירייה לטפל בנו ולהתייחס אלינו באופן שווה".

מלשכת ראש העירייה משה ליאון  נמסר בתגובה: "המקרה הובא לידיעתו והוא הנחה את גורמי המקצוע להתקין את ההצללה בטווח הזמן המיידי".