החורשה של גוננים. "למה דווקא במקומה"? צילום: פרטי

עשרות תושבים בגוננים החליטו לצאת למאבק נגד כוונת העירייה לבנות גני ילדים על חורשת העצים היחידה בשכונה. "טוב שיש חינוך ציבורי אצלנו, אבל למה להרוס את חלקת הטבע הקטנה של תושבי השכונה?" אומר השבוע אחד הדיירים בגוננים
התושבים החליטו להתאגד במתחם הירוק. "חורשת העצים מהווה מעין יער שכונתי וריאה ירוקה", נכתב במכתב בהול ששלח הפורום האורבאני של השכונה לעירייה.

"השטח משמש למפגשים ולפעילות קהילתית. אנו מבינים את הצורך והבהילות לייצר כיתות גן נוספות בשכונה, אך דורשים שהבהילות לא תבוא על חשבון ניצול נכון ויעיל של השטחים החומים שהם משאב ציבורי. אנו מתנגדים להריסת החורשה וכריתת העצים", ממשיכים התושבים, "ומבקשים לעצור את תכנון גני הילדים בחורשה עד שייבחנו חלופות נוספות להקמת הגנים". 

גם פורום הגיל הרך בשכונה פנה לעירייה בנושא ודרש להקים את הגנים בשטחים בנויים ולא בשטח היער. "אנחנו מודים לעירייה על כך שהיא פועלת לטובת החינוך הציבורי", אמר גדי אורבך, תושב השכונה, "אבל באותו זמן מתפלאים למה חורשת העצים היא המקום שנבחר. הרי יש בשכונה שטחים בנויים שאינם מנוצלים. מדוע לא להשתמש בהם? היער שלנו מהווה מוקד פעילות לעשרות משפחות ולמגוון פעילויות. אנחנו זקוקים לו כמו שאנחנו זקוקים לעוד גנים, ואני מאמין שבעזרת תכנון נכון העירייה תוכל למצוא שטח מתאים בלי לפגוע בעצים".

מהעירייה נמסר: "לעיריית ירושלים לא התקבלו פניות בנושא זה. אם יתקבלו יענו עניינית".