הבניין החדש | צילומים: מהפייסבוק
התושבים למען אתר ההנצחה לזכר הרוגת הפיגוע: מי שעבר בשכונת גילה ודאי נתקל במצפה נוף שני, שהנוף שנשקף ממנו עוצר נשימה, שהוקם לזכרה של שני אביצדק ז"ל. אלא שלאחרונה המילה 'נוף' אינה משקפת את מה שקורה במקום, שכן בניין מגורים גבוה חוסם את התצפית. מי שמנסים לשנות את המצב הם התושבים, שפנו לעירייה בנושא.

אביצדק ז"ל נהרגה בשנת 2002 במהלך האינתיפאדה השנייה, בפיגוע באוטובוס הדמים בצומת פת. היא היתה בת 16 במותה. לאחר מותה הוקם לזכרה מצפה, שנמצא במיקום יפהפה עם נוף שמשקיף על הרי ירושלים.

"המצפה הזה עמד במשך שנים לזכרה של שני", אומר תושב גילה שגר בסמוך. "הרבה אנשים מגיעים לכאן עם הילדים וצופים בנוף המדהים".

אלא שלאחרונה המצב השתנה וכל מי שמגיע למקום לא רואה נוף אלא בניין מגורים. "לצערנו, מישהו בעירייה אישר בנייה של בניין רב קומות שפשוט מסתיר את הנוף", אומרים התושבים

לטענתם, הם פנו לעירייה בתחילת השנה, כשהקמת המבנה היתה עוד בחיתוליה. "אמרנו להם שיעצרו את העבודות ויחשבו מסלול מחדש, אולי אפשר להגיע לפשרה", אומר אחד מהם, "אבל אמרו לנו שהבניין עבר את כל האישורים ואין מה לעשות".

אתר ההנצחה. צילום: אלכס קולומויסקי

לאחרונה אף הועלה פוסט זועם ברשתות החברתיות נגד המבנה. "אנו מבקשים סליחה משני אביצדק ז"ל ומשפחתה שלא עמדנו על המשמר", כתב שם תושב העיר. "לזכרה הוקם המצפה בגילה והפך לפינת חמד עם נוף מדהים, שהמון אנשים הגיעו אליו ובאותה הזדמנות התייחדו עם זכרה. הסליחה היא על כך שאנשים חסרי רגישות אישרו להקים מגדל שיסתיר את הנוף ומן הסתם יגרום לכך שאנשים לא יגיעו לאותה פינת חמד. עצוב".

עיריית ירושלים בתגובה: "מדובר בבניין שנבנה בהיתר, בהתאם להוראות התוכנית החלה על המקום".