צילום: הרצל יוסף והתכניות של המינהל

חצי שנה לאחר הסערה ברמת דניה וברמת שרת בעקבות חשיפת התוכנית לסגור לתנועה בשבת את אחד הרחובות בשכונה - חברת מועצת העירייה, עינב בר-כהן (התעוררות) קוראת לבטל את ההחלטה שניתנה בימי ברקת.

כזכור, ביוני האחרון פרסמנו במיינט ירושלים כי ועדי השכונות פועלים נגד החלטה, שלטענתם, התקבלה על ידי העירייה לסגור בשבת וחג לכלי רכב את הנסיעה בכביש ההולך ונבנה מקדש לוז לכיוון רחוב תורה ועבודה. לידי מיינט ירושלים הגיעו התוכניות של העירייה ובו ניתן לראות כי העירייה מתכננת לסגור את הרחוב בשבת.

מהעירייה נמסר אז: "ההחלטה על סגירת הכביש המדובר לתנועה בשבת הוחלטה בקדנציה הקודמת על ידי ראש העיר הקודם והנהלת העיר דאז. אנו לומדים את הנושא ואת ההחלטה שהתקבלה".

קדיש לוז. חצי עבודה. צילום: פרטי

בישיבת המועצה שתתקיים הערב (ג') תעלה בר-כהן את הנושא לסדר היום. "אין חולק כי סגירת הכביש בתנועה בשבת בשכונה ציונית, תהוו הפרה בוטה של הסטטוס קוו נהוג כבר שנים בעיר ותפגע באיזון החשוב לשמירת החיים המשותפים בעיר. אנו מתנגדים נחרצות לסגירת הכביש", נכתב בהצעה של סיעת התעוררות.

"סגירת כביש ברמת שרת לתנועה בשבת היא עוד כרסום בסטטוס קוו העדין בעיר ובשכונה. הניסיונות לשנות את צביונה של רמת שרת החלו בניסיון להקמת כולל במרכז השכונה בן חמש קומות, אותו עצרנו בוועדה המחוזית וכעת עולה סוגית סגירת כבישים", מסרה והוסיפה, "אני קוראת למשה ליאון המתיימר להיות ראש העיר של כולם, להפסיק לדחוק את הציבור הציוני מהעיר, ולייצר פתרונות יצירתיים לטובת קיום חיים משותפים וזאת על אף שאיפות שותפיו לקואליציה אותה הוא מוביל".