ביוב זורם ממגרש הרוסים | צילום: פרטי
אחת לכמה ימים, בתדירות לא קבועה, מתרחשת ברחוב מונבז במגרש הרוסים הצפת ביוב. הביוב נפלט לרחוב על מדרכה הסמוכה לפינת הרחובות מונבז והלני המלכה. לאחר שכל המדרכה מוצפת, המים המעופשים זורמים מזרחה במדרון התלול לאורך רחוב הלני המלכה לכיוון שרי ישראל.

המצב יוצר מטרדי ריח ומפגעים סביבתיים ובטיחותיים בכביש הצר. כמה פעמים תושבים התלוננו על המפגע ופקחי העירייה אף הטילו קנסות על האחראים.

הביוב מגיע מכיוון  פרויקט חצרות הנביאים, שם פועל גם מלון לאונרדו בוטיק. מדובר כנראה בתקלה שנוצרה בחיבור בין הצנרת החדשה לצנרת הישנה, והיא לא מאפשרת לתשתית הקיימת לעמוד בעומסים החדשים. כך הביוב עולה על גדותיו ונוצרת הצפה ברחוב.

בעלי עסקים ודיירים המתגוררים במורד רחוב הלני המלכה מספרים שהמפגע נמשך כבר תקופה ארוכה. כשפנו לחברת הגיחון וביקשו לבדוק את הנושא, הם נענו שמדובר בצנרת ביוב פרטית ועל כן תאגיד המים והביוב העירוני אינו רשאי לפעול במקום.

העירייה: "המפגע שבו מדובר מגיע ממלון לאונרדו. בפגישה שהתקיימה בתחילת השבוע בין מפקחי העירייה להנהלת המלון סוכם כי עד סוף השבוע יתוקן המפגע. הפיקוח העירוני ימשיך לקיים מעקב על מנת לוודא שהדבר אכן מטופל".

מלון לאונרדו: "המקרה מוכר ויטופל בימים הקרובים".

אפריקה־ישראל: "ההצפות של מי הביוב אינן קשורות למתחם 'חצר הנביאים' שבבעלותנו, אלא למלון לאונרדו. כנראה במהלך שיפוץ המלון מערכת הניקוז של חלק מהמרפסות והג'קוזי חוברו למערכת התת־קרקעית".