משחקיית צמי"ד. צילום: אביגיל חזן

לאחר מספר ניסיונות שכשלו, נפתחה לאחרונה במנהל קהילתי הר חומה, משחקייה חדשה לילדי צמי"ד (ילדים עם צרכים מיוחדים).

את המשחקייה מפעילות קבוצת נערות מתנועת הנוער "אריאל" אשר קיבלו הכשרה, והן מגיעות מידי שבוע כדי לחנוך את ילדי צמי"ד ומנחות אותם עם הפעלות ומשחקים מותאמים. המשחקייה הוקמה במינהל מבית החברה למתנ"סים על ידי תרומות, בסיוע של המנהל ופורום הורי צמי"ד בשכונה.

מנהל יחידת הנוער במנהל הקהילתי הר חומה, ינון עמיחי מסר: "לפני כן היו שלושה ניסיונות להקמת המשחקייה אשר כשלו. בזכות פורום הורים לילדי צמי"ד, ניתנה תשתית קהילתית. עלתה המודעות לצורך במשחקייה וכך החלום יצא לפועל. אנו מודים לכל הגורמים שסייעו להקמת המשחקייה".

משחקיית צמי"ד. צילום: אביגיל חזן

אוכלוסיית צמי"ד בהר חומה מונה כ-80 איש. הפורום נוסד לפני שנה בעזרת המנהל הקהילתי הר חומה מבית החברה למתנ"סים ועל ידי אורלי מלכה, אם לילדה עם צרכים מיוחדים. חברים בו עשרות תושבים, רובם הורים לילדים עם מוגבלויות אשר נפגשים מידי שבוע ונאבקים עבור ילדיהם.

הפורום פועל זמן קצר אך קצר הישגים נאים ביניהם: קבלת אישור לגן משחקים מונגש בשכונה בסיוע של רובע דרום, פטור מתורים לאירועים עבור ילדים עם צרכים מיוחדים ומשפחותיהם, פרויקט חונכות לילדים בליווי נוער השכונה, שילובם של הילדים בחוגים וכעת הקמת המשחקייה החדשה.