כביש יער ירושלים. כבר נחסם | צילום: ישראל אליסף

תושבי הר נוף לא מוותרים. אחרי סגירת כביש היציאה מהשכונה לכיוון יער ירושלים, ולקראת תחילת העבודות לסלילת תוואי הרכבת הקלה ברחוב כנפי נשרים, הם נערכים למאבק. בסוף השבוע החליטו לפתוח בקמפיין גיוס המונים במטרה לאסוף את 150 אלף השקלים הנחוצים להם למאבק המשפטי נגד העבודות.

לאחרונה נחסם כביש היציאה האחורי מהשכונה לעבר יער ירושלים, בצעד שהגביר בצורה משמעותית את העומס ביציאה הראשית מהשכונה, שנותרה כעת ללא כל חלופה. הסגירה נעשתה בשל תחילת העבודות על סלילת כביש 16, שייצור כניסה חדשה לעיר. הכביש יתחיל במחלף מוצא, יעבור מתחת להר נוף ויסתיים במנהרה שתוביל לעבר אזור בית החולים שערי צדק, סמוך למגרש האימונים של בית"ר ירושלים בבית וגן.

אם לא די בכך, בעוד כמה חודשים יצומצם מספר הנתיבים בכניסה הראשית לשכונה עקב תחילת העבודות על תוואי השלוחה החדשה של הרכבת הקלה שתשרת את תושבי השכונה ואת עובדי אזור המשרדים של גבעת שאול. בכביש הגישה היחיד לשכונה יישארו שני נתיבים בלבד: אחד לכניסה ואחד ליציאה. בשל כך החליט 'ועד ההצלה נגד המצור של הר נוף' לפתוח בגיוס המונים לצורך הגשת תביעה מנהלית נגד גופי התכנון והעירייה. בכוונתם לגייס כ־150 אלף שקל כדי לשכור משרד עורכי דין מהשורה הראשונה ולהזמין חוות דעת של יועצי תחבורה על הבעיות והפתרונות האפשריים שלהן.

"תושבי הר נוף הפכו להיות אסירים בשכונת בית כלא", אומר ישראל אליסף, ממארגני המאבק. "כבר היום, לאחר סגירת הכביש ליער ירושלים, יש עומסי תנועה כבדים בשעות השיא. מה יקרה כשייסגרו חצי מהנתיבים בעוד כמה חודשים? עלול להיות אסון אם אמבולנס ייתקע שם בשעות העומס ולא תהיה לו דרך מילוט

"בהר נוף מתגוררים כיום כ־25 אלף נפש, ממש כמו רשות מקומית קטנה, לא יכול להיות שייסגרו לנו את כל הכניסות והיציאות לשכונה. אנו נפעל בכל הכלים החוקיים העומדים לרשותנו בדרישה למצוא פתרונות.תחבורה חלופיים ואפשריים לפני תחילת העבודות על הרכבת הקלה.