השגרירות האמריקאית. נקלעו למריבה מוזרה | צילום: עמית שאבי

חומת ענק – מול חלונות התושבים:
 תושבים ברחוב כפר עציון המתגוררים מול שגרירות ארצות הברית פנו אתמול (ראשון) בבכתב בהול ללשכת ראש עיריית ירושלים, משה ליאון בבקשה להפסיק עבודות בנייה המתבצעות בתוך השגרירות שתכליתן, לדבריהם הקמת חומת בטון שעתידה להיבנות מול בתי התושבים ובכך להביא לפגיע בקו הנוף ולהוות מפגע אסתטי. 

" אנו תושבי ארנונה, נדהמנו לגלות כי ברחוב כפר עציון בשכונתו עומדת לקום חומה בגובה של חמישה מטרים שתחסום את הגישה שלנו לנוף שהוא חלק מחיינו באזור. החומה מוקמת בתירוץ של "הגנה" על בניין השגרירות האמריקנית, כשכל בר דעת יוד שמצד דרום הבניין חשוף לגמרי לכפר הערבי, ואילו אנחנו נדרשים לשלם מחיר עבד באיכות חיינו על דבר שאין בו טעם והיגיון"  נכתב במכתב, " בשם הביטחון האזר של בית עגנון, שהוא אזור לשימור שהעירייה אינה מתירה בו לבנות במתווה של תמ"א 38 עומד להיקרע בחומה פראית ושוברת נוף כמו הקיר הזוועתי המתוכנן- כשכל זה נעשה ללא התייעצות עם השכנים, ויהיה בכיה לדורות"

תושבת השכונה, מרים שמרת שכיהנה במספר תפקידים בשירות הדיפלומטי של משרד החוץ מציינת בשיחה עם 'מיינט ירושלים' כי ״לפני מספר שבועות החלו להרוס את החומה הקיימת – מחציתה חומת אבן שעליה גדר ברזל, עתה, השגרירות מבקשת לשנות את מרקם החיים ולבנות חומת ענק מול חלונות התושבים, למיותר לציין שכל זאת ללא שיתוף הציבור ותושבי הרחוב. אסור לשנות את תמונת הרחוב. השגרירות מבקשת להגן על עצמה מפנינו?", שאלה. 

שגרירות ארה״ב: "השגרירות מודעת לדאגות המובעות במכתב ואנחנו פועלים בהתאם לכל דרישות החוק. עקב נושא סוגיות האבטחה ברחבי העולם, כל מתקני השגרירות בארה"ב מתוכננים בהיקפי אבטחה כמו זה שנבנה בארנונה".  

עיריית ירושלים: ״בניית שגרירות ארה"ב בשכונת ארנונה אושרה ע"י עיריית ירושלים. הגדר ההיקפית הינה החרגה לצרכי ביטחון במסגרת פקודת החירום, אשר אושרה על ידי המועצה הארצית לתכנון ובניה ומשרד הביטחון ואשר על כן אינה נדרשת לאישור העירייה. מתבצעת הכנת תב"ע להסדרת בניית הגדר בהמשך״.