המגרש והזבל | צילום: פרטי

רק הוקם וכבר טובע בזבל: לאחרונה הסתיימו העבודות להקמת מגרש הכדורגל החדש של שכונת גילה, אלא שעוד לפני אירוע ההשקה הרשמי, שאליו הוזמן גם משה ליאון, המגרש החדש מוצף בזבל, וכרגע לא נראה שמישהו מתכוון לנקות אותו.

"כבר שנה עובדים על המגרש, הכול היה מצוחצח לקראת בואו של ראש העירייה לאירוע הפתיחה, שבינתיים נדחה, אבל בימים שלאחר מכן שמתי לב שהמגרש נעשה מלוכלך", מספר תושב השכונה דן קרקוב, שגם תיעד את האשפה והעלה פוסט זועם בנושא לפייסבוק. "אומנם יש פח, אבל הוא עלה על גדותיו והזבל מתפזר לכל עבר".

לטענת התושבים, שום גורם לא דואג  לניקיון השוטף. קרקוב, פעיל בתחום שיפור הניקיון בעיר, טוען כי התלונן לפני נציג העירייה, ולדבריו נמסר לו כי האחריות לנקיון המגרש נמצאת בידי המתנ"ס. אלא שגם הוא לא מנקה את המקום - שנשאר מלוכלך. "מהבירור שערכתי אני מבין שבעצם אין החלטה מוסכמת מי אחראי לניהול הניקיון של המגרש", הוא אומר, ומציע לסגור את המגרש לעת עתה עד שיימצא פתרון. "בירושלים כולם הורגלו לנורמה של רמת ניקיון ירודה. לא ייתכן שנסכים שהילדים שלנו יתרגלו לשחק בתוך זבל".

מהעירייה נמסר: "המגרש באחריות המינהל הקהילתי. הוא משמש מספר רב של משתמשים ופעיל כל הזמן. לצערנו עבודות הניקיון אינן מצליחות לתת פתרון לכמות הלכלוך שמשאירים אחריהם המשתתפים. לפיכך הוחלט לבחון דרכים נוספות. בכל מקרה השבוע נשלח צוות ניקיון מתוגבר כדי לתת מענה מיידי. במקביל ננצל את הבמה ונפנה אל תושבי השכונה בבקשה לסייע לנו לשמור על ניקיון המגרש".