60 משפחות ללא מים בגילה. צילום: לירן תמרי

בלי מים מאז מוצאי שבת: 60 משפחות ברחוב הנופך בשכונת גילה מנהלות חיים בלתי אפשריים כבר למעלה משלושה ימים, כאשר אספקת המים לחמישה בניינים ברחוב הופסקה.

התושבים המתגוררים בקומות הגבוהות דיווחו כי אין כלל אספקה של מים, אולם בקומות הנמוכות התושבים דיווחו על טפטופים.

צילום: לירן תמרי

בינתיים חברת הגיחון הציבה אתמול בשעות הצהריים עוקבי מים ברחוב לשימוש הדיירים ובקבוקי מים, ושלחה עובדים על מנת לפתור את הבעיה.

"מדובר בכ-60 משפחות שחלקן בעלות ילדים קטנים, קשישים ונכים", אמר אחד מתושבי הרחוב, אנריקה מסר בשיחה עם מיינט ירושלים, "בהתחלה הגיחון התנער וטען שמדובר בתקלה פרטית, הבאנו אנשי מקצוע פרטיים, היום הגיחון כבר מודה שמדובר בתקלה שצריכה להיות מטופלת על ידיהם. הביאו מספר עוקבים של מים, איך הם מצפים שאנשים מבוגרים יגיעו ויקחו מים, פשוט זלזול בתושבים. בקומות הנמוכות עוד יש טפטופים של מים, לקומות הגבוהות לא מגיעה אפילו טיפה".

התושב אנריקה. צילום: לירן תמרי

אברהם תושב נוסף סיפר כי מאז יום ראשון הוא מתקלח אצל גיסו בבית וגן וקונה בקבוקי מים: "מיום שבת לא היה מים, ביקשו מהגיחון להגיע והם טענו שזה לא בעיה שלהם. אשתי עושה דיאליזה וחייבת לשמור על היגיינה אישית, אנחנו חסרי אונים.

"לא ניקינו את הבית והכביסה מצטברת, בגיחון מבטיחים לנו שהמים חוזרים כל רגע ואנחנו מרגישים שאנחנו מדברים לקיר".

"מדובר בבעיה סבוכה שהטיפול בה הצריך מספר שלבים"

מהגיחון נמסר: "מדובר בבעיה סבוכה שבשל תנאי השטח ותנאי מזג האויר, הטיפול בה הצריך מספר שלבים  לאורך כל תהליך הטיפול, שהחל מבעיה של אספקת מים לבניין והתפתח תוך כדי עד החלפת קו להולכת מים לבנין(המצריך פתיחת כביש ועוד) לווה התהליך על ידי אנשי המקצוע של הגיחון. זה המקום לציין שעובדי הגיחון עבדו במקום גם ביום שני בתנאי מזג אויר סוערים.

"אתמול בבוקר הגיע למקום גם מ"מ מנכ"ל הגיחון שוודא שהעבודות יתנו לצרכנים את הפתרון המבוקש. לאחר החלפת קו המים המוביל מים לבניינים והזרמת המים בצינורות, הסתבר כי בניין אחד מקבל מים ולבניין השני המים מגיעים באופן סדיר עד השעון המרכזי אך מסיבה שאינה תלויה וקשורה בגיחון המים אינם נכנסים למערכת הפרטית.

"למרות זאת, אתמול עד שעות הלילה ניסו אנשי הגיחון לעזור במתן פתרון לצרכנים למרות  שהמערכת הפרטית אינה באחריות הגיחון. זה המקום להדגיש כי לאזור הובאו עוקבי מים ובקבוקי מים חולקו לצרכנים הגרים בשני הבניינים.

"הבוקר כנס מ"מ מנכ"ל הגיחון את המהנדסים אנשי במקצוע וצוותי הגיחון לישיבה במקום כדי לעזור ולתת פתרון לבניין לפנים מהמתחייב וברור שהבעיה שנוצרה אינה בתחום הציבורי שבאחריות הגיחון אלא בתחום הפרטי".