אחד המחסומים שהוצבו בשכונה. צילום: מעמוד הפייסבוק

שאלה קצרה שהעלתה גולשת באחת הרשתות החברתיות הצליחה לעורר השבוע סערה בקרב תושבי נחלאות. "זה חוקי? בכניסה לרחוב שומרון מאגריפס", כתבה והעלתה תמונה של מחסום בודד חוסם את הכניסה לכביש. מיד החל דיון ער בשאלת חסימת הכבישים בשבתות בשכונה – ממנו עולה כי בזמן האחרון התופעה הפכה למעין שגרה בשכונה.

כך לדוגמה, ברחוב הנצי"ב מוצבים מחסומים באופן קבוע בכניסה לכביש. כך גם ברחוב קק"ל שבשערי חסד. שירה הכהן, תושבת שבת צדק, טוענת כי לפני מספר שבועות הבחינה אף היא במחסום בכניסה לכביש. "אני שומרת שבת", היא אומרת, "אבל קצת הפריע לי שמישהו החליט על דעתו לחסום כביש שהוא בכל מקרה לא סואן. מדובר ברחוב קטן ושומם".

בתגובות לפוסט שעלה בתחילת השבוע על רחוב שומרון, החלו התושבים להתווכח על מהות התופעה. "שום דבר מזה לא חוקי באופן כללי. בוקר טוב, אנחנו בירושלים", כתב אחד הגולשים,  "אני גרה פה עשרות שנים. זו הפעם הראשונה שהרחוב נחסם, אחד מפועלי הניקיון הזיז את המחסום בשבילי. השכונה מעורבת, ומעולם לא היו מריבות על השבת".

לעומתם, היו כאלה שדווקא תמכו בחסימה. "בירושלים יש רחובות חסומים בשבת. זה היה ככה מאז שאני זוכר את עצמי ב־30 השנים האחרונות. מי שלא טוב לו - שיעבור לתל אביב", הגיב תושב אחר. "כשאתם נוסעים בשבת ברחובות חסומים אתם מסכנים את הילדים שמשחקים ברחוב ויודעים שהרחוב סגור. ספציפית בשומרון תמיד היה תמרור שהרחוב סגור ומי ששומר על החוק לא צריך מחסום", צידד תושב נוסף.

העירייה: "אין שינוי בתנועה ברחובות הללו. במידה ומתקיימת  פעילות שאינה חוקית, מומלץ לדווח למוקד 106 שיעבירה לגורמי האכיפה".