צילום: דוברות השר לירושלים ומורשת

תאגיד הנשק האמריקאי, לוקהיד מרטין, הגיעה בשבוע שעבר לקריית מנחם. החברה, שבין היתר מבצעת עסקאות ענק עם צה"ל ומשרד הביטחון ומספקת את מטוסי ה-F35 ("אדיר"), פתחה את אשכול גני הילדים "מדעקידס".

מטרת גני המדעים היא לחשוף את הילדים לעולם המדעי והטכנולוגי כבר בגיל הרך באמצעות לימוד תיאורטי ומעשי, כמו גם עריכת ניסויים בפועל. נושאי הלימוד בתחומי המדעים והטכנולוגיה בהיקף מצטבר של למעלה מ-300 שעות שנתיות, מועברים על ידי מחנכים ומדריכים מקצועיים.

כיום, בוגרים נבחרים מתוכנית גני "מדעקידס" ממשיכים בתוכנית העשרה בתחום הרובוטיקה גם בכיתות א'-ג', בתמיכה של לוקהיד מרטין. התוכנית החדשה עליה מכריזה היום לוקהיד מרטין תאפשר את המשך התמיכה לבוגרים גם לכיתות ד'-ו' ובכך תייצר רצף לימודי בתחומי המדעים והטכנולוגיה מגן הילדים ועד סיום בית הספר היסודי. התוכנית תאפשר להם להמשיך ולשפר את כישורי המדע והטכנולוגיה וכן לקבל סיוע צמוד ממנטורים ייעודיים.

באירוע נכחה מרילין יוסון, מנכ"לית התאגיד כמו גם השר לירושלים זאב אלקין וראש העירייה משה ליאון.  "גני הילדים 'מדעקידס' הם סמל למחויבות העמוקה של לוקהיד מרטין כלפי אזרחי ישראל", אמרה מרילין יוסון, יו"ר, נשיאה ומנכ"לית לוקהיד מרטין. "חגיגת השקת אשכול הגנים החדשים היום מהווה ציון דרך משמעותי והגדלה של התמיכה כחלק משיתוף הפעולה. אנו מצפים להמשיך ולעבוד עם ממשלת ישראל וקרן רש"י ליצירת הזדמנויות נוספות עבור ילדי ישראל".

"אני גאה לקחת חלק בפעילות החשובה שתחבר את ילדי הגן לעולם המדעי ותעניק להם השראה לחשיבה יצירתית וחדשנות. אנחנו שמחים לבצע את הפרויקט בירושלים עם אחת מהחברות המובילות בעולם בתחום הטכנולוגיות, זאת אחרי הצלחת הפרויקט בערים כמו באר שבע וקריית מלאכי", הוסיף שר ירושלים והמורשת, ח"כ זאב אלקין. "הבחירה להקים את אשכול הגנים בשכונת קריית מנחם תהפוך אותה לאטרקטיביות עבור משפחות צעירות, דבר שיחזק אותה בצורה משמעותית. אנו נמשיך להוביל פרויקטים שיהפכו את ירושלים למרכז הפעילות המדעית של מדינת ישראל".

"קידום החינוך המדעי הוא מנוע הצמיחה העתידית של כלכלת ישראל בכלל ושל ירושלים בפרט. הקמת גני הילדים "מדעקידס" בבירה תטפח ילדים ותעניק להם השראה להיות המדענים, המהנדסים והיזמים של מחר", כך אמר ראש עיריית ירושלים, משה ליאון. "ירושלים היא העיר המתאימה ביותר להקמת גנים שוחרי מדע בשל חדשנותה החינוכית בתחום המדעים ובחינוך בכלל".