אחד מהמבנים הנטושים בשכונה. "פירצה שקוראת לגנב". צילום: פרטי

תושבי מקור חיים מתלוננים: מבנים נטושים בשכונה מהווים מטרד וסכנה עבורנו ועבור ילדינו.

לטענת התושבים מדובר במספר מבנים שאיש לא גר בהם והם מושכים אליהם חסרי בית שמוצאים בהם מחסה. "לצערנו מי שמוצאים מחסה במבנים האלה הם מכורים לסמים", אומר אחד התושבים. "המבנים פרוצים ואין שום חוצץ בינם לבין הרחוב. כל ילד יכול להיכנס חופשי ולסכן את נפשו".

מדובר במבנים הנטושים כבר זמן רב. הבעיה, כך מסבירים התושבים, היא הקירבה שלהם אל בתי מגורים אחרים. "זו פירצה הקוראת לגנב", הם אומרים. "אפשר לפלוש אליהם בקלות רבה".

בעיה נוספת היא שהמבנים הללו הרוסים, בשלבי בנייה או נטושים. הם אינם מתוחזקים ויתכן כי הם בסכנת קריסה. "הם מושכים אליהם ילדים סקרנים שמסתכנים בהתמוטטות המבנה עליהם", אומרים התושבים. "אין חציצה בין מתחמי המבנים ובין הרחוב הציבורי ולכן הם מהווים מטרד מסוכן עבור הילדים המשחקים באזור ועבור עוברי האורח המשתמשים בדרך הסמוכה".

אחד מהמבנים הנטושים בשכונה. צילום: פרטי

לטענת התושבים בשכונה יש כעשרה מבנים מסוג זה. לדבריהם, הם פנו בשנים האחרונות מספר פעמים לעירייה וקיבלו תשובות שלא תאמו את המציאות, שכן נאמר להם שהבניינים אטומים ואין כל סכנה. לטענתם, עניין זה הוכח כלא נכון בסיור שכונתי של נציגי מועצת העיר עם התושבים.

דן אילוז, חבר מועצת העיר: "העירייה טענה כי המבנים נאטמו והמפגע הוסר, אך נוכחתי לראות שהמציאות שונה. התחלתי בצעד ראשון מול העירייה לבירור הנושא".

העירייה: "מבדיקת המבנים המוכרים לעירייה הם נמצאו אטומים וללא פעילות".