הטקס בעטרות. צילום: דוברות ראש עיריית ירושלים

11 מפעלים חדשים תוך 3 שנים: אזור התעשייה החדש 'עטרות ג'' נחנך הבוקר (ב'). בהשקעה של כ-45 מיליון שקלים ייבנו מפעלים חדשים.

הפרויקט הוקם על ידי משרד הכלכלה ורשות מקרקעי ישראל, בשיתוף עיריית ירושלים ובביצוע של הרשות לפיתוח ירושלים וחברת מוריה וכן משרד ירושלים ומורשת.

השטח החדש שפותח הינו בגודל של 18 מגרשים (50 דונם) ובשלב זה הוא הוקצה ל- 11 מפעלים חדשים שצפויים לקום בו בשלוש השנים הקרובות, בניהם: עוף ירושלים, עוגיות עבאדי, אייל גור מזון איכות ועוד.

במהלך הטקס, הודיע ראש העירייה על הקצאת תקציבים מיוחדים לפיתוח אזור התעשייה הר חוצבים, ותוכנית מענקים ייחודית להקמה של בנייני משרדים בירושלים. בסך הכל מדובר בהשקעה של 90 מיליון שקלים לפיתוח אזורי התעסוקה והמשרדים בירושלים, זאת בנוסף להקמת האזור תעשייה והקצאת המגרשים בעטרות ג'.

בטקס נכחו שר הכלכלה והתעשייה, ח"כ אלי כהן, ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, מנכ"ל הרשות לפיתוח ירושלים, אייל חיימובסקי, מנכ"ל חברת מוריה, יואל אבן, חברי הוועד המנהל של אזור התעשייה עטרות והתאחדות התעשיינים במרחב ירושלים.

ראש עיריית ירושלים, מר משה ליאון: "פיתוח אזור תעשיה משגשג לעיר שיכניס רוח חדשה, יוסיף יזמים ותעשייה.השדרוג שיחל היום הוא ביטוי אחד של הנחייה רחבה ומדיניות של חיזוק התעשייה בעיר, זהו יום חג לירושלים שיניב תשואות לרווחתם של תושבי העיר".

שר ירושלים ומורשת, ח"כ זאב אלקין: "נמשיך לפעול בכל התחומים שתורמים לחיזוקה של עיר הבירה של ישראל".