הרכוש שאותר אצל אחת החוליות. צילום: דוברות המשטרה

המשטרה חושפת נתוני פשיעה מדהימים בבית הכרם: לא פחות מ־7 חוליות של גנבים נתפסו מתחילת השנה בשכונת היוקרה. השוטרים ביצעו 30 מעצרים והוגשו לא פחות מ־16 כתבי אישום. "הורדנו השנה ב־40 אחוז את מספר העבירות שהתבצעו בשכונה לעומת השנה שעברה", מספרים במשטרה.

"זיהינו את בית הכרם כשכונה שאחוז ההתפרצויות לדירות וגניבות הרכבים בה גבוה במיוחד", מסביר ניצב משנה רונן עובדיה, מפקד תחנת מוריה. "בית הכרם מאופיינת כשכונה 'מבוססת' ולכן היא מזמנת אליה גנבים רבים".

בתחנת מוריה החליטו לתקוף את המכה שנחתה על תושבי השכונה ומינואר החלו בפעילות סמויה וגלויה, שבמסגרתה צוותי בילוש מסתובבים בשכונה, מבצעים תצפיות ומעכבים חשודים. "הצלחנו לתפוס חוליות גנבים בשעת מעשה. מדובר בתושבי השטחים שמקבלים מודיעין מעובדים בשכונה. כך הם מגיעים לבתים כשבעליהם לא נמצאים שם ומבצעים את העבירות", מסביר ניצב משנה עובדיה.

מפקד תחנת מוריה, ניצב משנה רונן עובדיה. צילום: דוברות המשטרה

בנוסף, במשטרה נעזרים במערכות טכניות, כמו הצבת מצלמות, ובשיתוף תושבי השכונה. "הפעלנו סיירת הורים מתנדבים שפועלת במקום וגמלאים של המשטרה שמבצעים גם הם סיורים, במסגרת יצירת 'מניעה מצבית'".

ב'מניעה מצבית' מתכוון ניצב משנה עובדיה לפעולות של המשטרה שימנעו את ביצוען של עבירות טרם התרחשותן. "אנחנו בשלבים מתקדמים של הצבת פנסים כחולים בשכונה על מנת ליצור הרתעה", הוא מציין.