תחנת רכבת פסגת זאב. צילום: יואב דודקביץ'

שכונת פסגת זאב עלתה בחודשים האחרונים לכותרות בעקבות המתחים בין הציבור החרדי והחילוני, אך עד כמה המתחים בשכונה באים לידי ביטוי? בסקר מיוחד שנערך בקרב 400 נסקרים המייצגים את סוגי האוכלוסייה על ידי מכון "סמית" לבקשת המנהל הקהילתי בשכונה עולה תמונה אחרת.

על פי הסקר, תושבי השכונה חשים מתח בין התושבים הערבים, החילוניים ודתיים. 47 אחוז מהנשאלים ציינו כי אין כלל מתחים בשכונה, לעומתם 43 אחוז ציינו דווקא כי קיים מתח בין התושבים הערבים ליהודים.

ומה באשר למתח בין האוכלוסייה החרדית לחילונית? רק 17 אחוז מהנשאלים ציינו כי הם חשים במתח בין האוכלוסיות.

הנשאלים נדרשו בנוסף לדרג את 'איכות החיים באזור מגוריך', מהנתונים עולה כי הדעות בעניין זה חלוקת: כ- 49 אחוז דרגו את תחושתם בין 'גבוה מאוד ל- די גבוה' ו- 51 אחוז  בין 'די נמוכה' ל-'נמוכה'. בנוסף רוב הנשאלים ציינו כי הם לא מרוצים מרמת הניקיון בשכונה 33 אחוז ציינו כי הם 'לא מרוצים', 29 אחוז 'לא כ"כ מרוצה', 31 אחוז 'די מרוצה', ורק 7 אחוז ציינו כי הם מרוצים מרמת הניקיון. 

בריכה עם שעות הפרדה או לא?

שעות השחייה שפורסמו לקראת פתיחת הבריכה עירונית בשכונה גרמו לוויכוח וזעם בקרב התושבים -  האוכלוסייה הדתית שדרשה שעות נוספות בהפרדה, ומנגד האוכלוסייה החילונית בשכונה שדרשה יותר שעות שחייה מעורבת. על השאלה 'האם אתה מעוניין שיהיו שעות רחצה נפרדות לנשים וגברים' ציינו כ-64 אחוז כי הם לא מעוניינים ורק 26 אחוז ציינו שהם מעוניינים בהפרדה.

בריכת פסגת זאב. צילום: אדווה חולי

גם לגבי פתיחת הבריכה התשובה היתה חד משמעית. כ-69 אחוז מהעונים ציינו כי הם מעוניינים שהבריכה תפעל בשבת, לעומת 13 אחוז שאוחזים בדעה כי הבריכה צריכה להיות סגורה בשבת וחג.