צופרי שבת. צילום: shutterstock

הסוף למלחמה נגד צופרי השבת? אחרי מאבק ממושך של תושבים ממספר שכונות - העירייה מצאה פתרון שעשוי לפתור את הסוגיה. על הפרק: הקצבת זמן מוגבל להשמעת שירי שבת וקביעת ווליום מקסימלי. 

כבר זמן רב שתושבים ממספר שכונות בעיר פונים לעירייה בבעיה דומה: צופרי השבת שלטענתם משמיעים רעש בלתי סביר זמן קצר לפני כניסת השבת. בהר חומה טענו תושבים כי על גג בית הכנסת 'חסדי שמואל' הותקנו מערכות כריזה שמשמיעות שירי שבת במשך 15-10 דקות בעוצמה גבוהה מאוד. בקרית יובל נוהל מאבק דומה נגד השמעת זמירות שבת. תלונות הוגשו בנושא למשטרה, ואף הוקם דף פייסבוק במטרה להציף את הבעיה.

כעת, לאחר מאבקים רבים סביב הצופרים, אגף איכות הסביבה, שבאחריות חבר המועצה אריה קינג, הגיע לסיכומים עם תושבי השכונות שבהן הוצפה הבעיה, ולפיהם יוקצב זמן מוגבל להשמעת השירים וייקבע ווליום מקסימלי שיותר להשמעה. העירייה מצידה התחייבה לאכוף את שמירת הכללים בביקורי פתע באתרי הצופרים אחת למספר שבועות.

קראו עוד בנושא
• 
אחרי גילה וקרית יובל: המאבק נגד צופרי זמירות שבת מגיע להר חומה
• גילה: שירי השבת מעוררים מחלוקת בשכונה
• אחרי גילה, צופרי זמירות שבת הוצבו גם בקרית יובל: "אם צריך נצא למאבק אלים"

העירייה: "המחלקה להנדסת סביבה ביצעה כיול של מערכות צופרי השבת, הן בגילה והן בהר חומה, והנחתה את המפעילים בנוגע למפלס הרעש המרבי המותר וזמני ההפעלה. עיריית ירושלים מברכת על הפתרון שנמצא ותמשיך לפעול לרווחת כל תושביה, מתוך שמירה על האיזונים הנדרשים".