שטח עבודות הבנייה. פארק או גינה קטנה? | צילום: פרטי

הקרב על הירוק: תושבים בפסגת זאב מתנגדים להקמת גן ציבורי שעתיד להיבנות בדרום השכונה. הסיבה: חשש למטרדי רעש וחניה ובעיקר פגיעה בטבע. הבולודוזרים אמנם כבר עלו על הקרקע והתוכנית נמצאת בשלבי ביצוע, אך התושבים לא מרפים: "זה המקום היחיד שנשאר ירוק. מדוע להרוס את השקט שיש פה?", הם תוהים

אחד מהמוחים הוא ניר דוד, תושב השכונה, שהבחין בכלים ההנדסיים שהחלו ליישר את הקרקע ולבצע עבודות בעמק מעבר לכביש שליד ביתו. "אנחנו גרים ברחוב אלי תבין", הוא מספר. "המקום מאוד שקט, זאת הריאה הירוקה היחידה שעוד נשארה כאן מעבר לבתים שלנו - ואותה רוצים להרוס. אנחנו לא היינו מודעים לזה, היו שמועות אבל כשראינו את הבולדוזרים הבנו שזה באמת משהו שהולך לקרות".

החשש בקרב תושבי הרחוב הוא שהפארק יהפוך אבן שואבת לבני נוער וצעירים שיפרו את השקט וימשוך אליו רעש, לכלוך ובעיות חנייה. "אנחנו צופים שזה מה שיהיה כי זה בדיוק מה שקורה כבר עכשיו בגן ציבורי אחר שנמצא רחוב לידינו", הם אומרים. "כל הזמן יש שם מוסיקה חזקה ולכלוך וזה מפריע. הפארק הציבורי שרוצים לבנות הוא ממש צמוד לבתים שלנו.

התושבים המוחים דוחים את הטענות כי המקום החדש יתרום לרווחת דיירי  השכונה. "יש מספיק שטחים מתים בסביבה שבהם אפשר להקים פארק, אז למה דווקא כאן?", הם תוהים. העמק הזה הוא מרחב פתוח ירוק ויפה. יש שם אפילו חיות בלילה, כגון שועלים וצבאים.

העירייה: "מדובר בגינה קטנה שאינה צמודה לאף בניין וממוקמת מולם. הכניסה לגינה אינה בצמידות לבתי מגורים".