אחת המחאות נגד סגירת הבריכה | צילום: יואב דודקביץ'

האם עוד ריאה חילונית בעיר עומדת לפני סגירה? חברת שיכון ובינוי הוציאה הודעה למינהל הקהילתי יובלים להתפנות בתוך 90 יום מ'בית טיילור'. זאת, לטענתם, על פי הסדר הפשרה שאליו הגיעו המינהל והחברה, שגם קיבל תוקף של פסק דין עוד בשנת 2016. הדרישה היא לפנות את המקרקעין, כולל כל הציוד שנמצא בתוך המרכז. כיום המקום הוא אחד העוגנים של החילונים בקרית יובל. יש בו אולם ספורט, מרכז לחוגים ובריכת שחייה שפועלים בשבתות, ומדי פעם נערכים בו הרצאות וכנסים בימי המנוחה.

אומנם מדובר במתחם שנמצא בחזקת 'שיכון ובינוי', שיש לה כבר תוכניות עבור המקום, אך לטענת חבר המועצה עו"ד יוסי חביליו, שייצג את המינהל הקהילתי בעניין בעבר, הוסכם אז בין הצדדים כי הפינוי ייעשה בהסכמה ורק לאחר שיוסדר מקום חלופי. מעבר לכך, הנושא מגולגל גם לפתחה של העירייה. אף שעל פי דין חברת שיכון ובינוי יכולה לפעול לפינוי בית טיילור, קידום הבנייה העתידית שם הוא גם אינטרס של כיכר ספרא, ולפיכך עמדתה בעניין קריטית להמשך פעילות בית טיילור. אם ליאון יתערב בנושא יהיה אפשר להגיע לביטול הפינוי או לכל הפחות לדחייתו באופן משמעותי.

בריכת 'בית טיילור'. צילום: יואב דודקוביץ'

חביליו: "אני מתכוון לדאוג שהמכתב הזה יבוטל. אחרת העירייה לא תשתף פעולה עם שיכון ובינוי והם יישארו עם מגרש ריק ללא יכולת לבנות כלום. לאחר ביטול המכתב ובמסגרת התוכנית לבנייה במקום, צריך לדאוג שחלק משמעותי מהשטח ייבנה עבור המינהל הקהילתי למרכז ספורט, בריכה ופעילות נוספת עבור הציבור החילוני, כפי שהדבר נעשה עד עכשיו. אני שמח שראש העירייה ומר עופר איובי שותפים לדעתי ופועלים בעניין".

מ'שיכון ובינוי' נמסר: "העירייה פועלת במתחם בית טיילור המצוי בבעלותינו, במשך כ־20 שנה ללא תשלום כלשהו. אנו מקווים שהעירייה תתנהל כמקובל ותשלם דמי שכירות  ושהנושא ייפתר במהרה".

מהעירייה נמסר: "אנו מצויים בקשר עם 'שיכון ובינוי' ופועלים להסדרת הנושא באופן שיבטיח את המשך פעילות המנהל הקהילתי בבית טיילור".