רחוב פלורנטין בקרית יובל השבוע. צילום: פרטי


החיפזון שבו העירייה ממהרת להקצות עוד ועוד רחובות לשיפוץ ולשדרוג תשתיות עומד לעיתים בעוכריה. למרות כל הכוונות הטובות, בסופו של דבר קורה לא פעם שהעבודות בשטח נתקעות או לפחות מתעכבות באופן משמעותי. כעת נראה שזה בדיוק מה שקרה לאחרונה ברחוב צר ליד גן המפלצת בקרית יובל, שהעבודות בו מתארכות כבר כמה חודשים.

תושבים המתגוררים ברחוב פלורנטין בשכונה טוענים שאילו העירייה היתה משקיעה מאמצים ובדיקות נוספות לפני תחילת העבודות, אולי חלק מהעיכובים היו נמנעים. לדבריהם, העבודות לחידוש התשתיות במקום החלו כבר לפני קרוב לארבעה חודשים והן הולכות ומתארכות ללא סיבה נראית לעין. ובינתיים הדיירים כולם סובלים ממטרדי אבק ורעש וממחסור חמור בחניה. והסוף? הוא לא נראה באופק.

כשהתושבים המודאגים ניסו לברר את העניין מול העובדים בשטח, הם נענו שחלה טעות ואי הבנה בתחילת העבודות. בשל כך חלק מהפעולות שכבר בוצעו במקום אינן תואמות את התקנים המחייבים, ועל כן יש לשוב ולעבוד מחדש על מקטעים שהתשתית בהם כבר הוחלפה פעם אחת.

בנוסף, חלק מהדיירים מתלוננים שתוכניות השיפוץ עצמן לא לקחו בחשבון את צורכיהם. לדבריהם, כבר כיום קיימת ברחוב בעיית חניה. במסגרת התכנון מחדש הרחוב אכן יזכה לתוספות נאות כמו עמודי תאורה חדשים ואבנים משתלבות במדרכות, אך מספר מקומות החניה אפילו יפחת.

גם מתפללי בית הכנסת ומקווה הטהרה שפועלים ברחוב כועסים. התושבים המסורתיים היו בטוחים כי עד ראש השנה יסתיימו העבודות והם לא יצטרכו לעבור כל יום דרך חתחתים בדרך לתפילה. בינתיים תפילות חודש אלול כבר החלו, ראש השנה בפתח, ועדיין לא רואים את סוף העבודות.

העירייה: "העיכוב לא נבע מעבודות הקבלן, אלא משינויים שביקש המינהל הקהילתי. אנו עושים מאמצים רבים לסיים את עבודות השדרוג ברחוב. העבודות צפויות להסתיים בחודש אוקטובר. בסוף תהליך השדרוג כולם יצאו נשכרים והרחוב יהיה יפה ומטופח לרווחת הציבור".