המבנה בו נמצאת הישיבה. השבוע הוגש כתב אישום | צילום: יואב דודקביץ'

אדם בוגר שמפחיד את התלמידים וגם מאיים עליהם. זהו התסריט המפחיד שחזר על עצמו מספר פעמים בישיבה בקרית משה.

תושב בית אל נחקר לאחרונה במשטרת מחוז ירושלים, לאחר שעל פי החשד נכנס לבית ספר בשכונה, הטריד ואיים על ילדים הלומדים במוסד.

חקירת המקרה החלה לאחר שהורה בבית הספר שיגר מכתב לגורמים הרלוונטיים שבו ציין כי "בתקופה האחרונה נכנס אדם שאינו מוכר", מאיים ומטריד תלמידים בשטח בית הספר.

ביום ראשון השבוע הגישה נגדו מחלקת התביעות במשטרת ישראל כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים.

בעיטה בבטן

על פי כתב האישום, הנאשם הגיע למוסד החינוכי 'ישיבת ירושלים לצעירים' לפני כשבוע בשעה 07:30, כאשר בחצר בית הספר שהו באותה עת תלמידים רבים. כאשר קצין הביטחון של בית הספר שאל לפשר מעשיו, על פי כתב האישום הוא סירב לעזוב את המקום. בעקבות סירובו לעזוב את בית הספר הוזמנה למקום משטרה, אך גם לאחר הגעת צוות שיטור סירב הנאשם להתפנות, ואז שוטר הודיע לו כי הוא מעוכב. אלא שאז, על פי כתב האישום, תקף הנאשם את השוטר ובעט בבטנו

על פי מספר עדויות, חוץ מהאירוע שבגינו הוגש כתב האישום, נהג הנאשם להגיע לבית הספר בהזדמנויות שונות. הוא היה ניגש לתלמידים במגרש המשחקים, מקלל ומגדף אותם. בכתב האישום מצוין כי הוא גם איים על אחד התלמידים במילים: "תיזהר, אני אתן לך כאפה", וכן "תיזהר ממני, יש לי אקדח".

בבקשה למעצר עד תום ההליכים ציין התובע המשטרתי במחוז: "מסוכנתו של המשיב ברורה לאור מעשיו המתוארים בכתב האישום. על פי עובדות כתב האישום, המשיב מתנהל בדרך אשר לא ניתן לצפותה כלל ובכל רגע נתון יש סיכון שיבצע עבירה כלשהי. המשיב נכנס לבית הספר שבו שוהים קטינים רבים ומטריד אותם בכך שהוא מקלל ומגדף ואף מאיים במקרים מסוימים. מחומר החקירה עולה כי הקטינים נמצאים בפחד מתמיד מהמשיב וכי הרחקות קודמות מהמקום לא הפריעו לו לשוב לבית הספר ולבצע את העבירות המתוארות".