הפרויקט בגבעה הצרפתית. צילום: איתי ליטמן

תושבי הגבעה הצרפתית במבצע לטיפול באופניים לקראת יום כיפור.  תושב השכונה, רוכב אופניים וד"ר לכלכלה ניר בן אהרון יזם פרויקט חברתי התנדבותי "הקליניקה לאופניים", שמטרתו לעודד את הקהילה לדווש בשכונה.

"הכל החל מפרויקט קהילתי שכונתי בו ניסו, מתנדבים מהשכונה, ליזום פרויקטים שיתאימו לכל אדם בשכונה, לא משנה לאיזה קהילה הוא משתייך. הפרויקט היה חלק מיוזמה שנקראת 'לחיות יחד'", מסבירים בשכונה.

בן אהרון החליט לקדם פעילות לעידוד רכיבה על אופניים וקרא לה "הקליניקה לאופניים" בדומה לקליניקות שמאפיינות ערים בארה"ב וקנדה.

צילום: איתי ליטמן

המינהל הקהילתי בגבעה הצרפתית מימן 5,000 שקלים לקניית ציוד לתיקון אופניים ותושב השכונה, ג'ריס חדאד העוסק בין היתר ביבוא אופניים, התנדב לסייע בהשגת ציוד תיקון וציוד לאופניים במחירי עלות וסיוע בהפעלת הקליניקה. 

מספר תושבים נוספים מהשכונה מתנדבים לסייע בתיקונים והדרכה של ילדים בטיפול באופניים. ביום שישי התכנסו במרכז המסחרי של השכונה עשרות ילדים ומבוגרים עם האופניים שלהם יחד הם ניפחו גלגלים, תיקנו פנצ'רים החליפו בלמים ועוד. "אחת המטרות", אמר בן אהרון, "מעבר לרצון ללמד את האנשים והילדים לטפל לבד באופניים, היא לעודד אנשים לרכוב ולהקים קהילת מדוושים שכונתית".