גן ילדים. צילום המחשה: shutterstock

קרבות החצר של רוממה: העירייה החליטה לקחת מהציבור שטח של גן משחקים ולהפוך אותו לחצר בית ספר זמני שעתיד לקום בשכונה. הסיבה: משרד החינוך מחייב פתיחת מוסד חינוכי עם חצר משחקים. האבסורד: בימים אלו נבנה למוסד מבנה קבוע עם חצר משחקים בהמשך הרחוב. "יוצא מצב שאותו מוסד חינוכי לוקח שטח ציבורי בשכונה בשני אתרים", אמר תושב השכונה

בתקופה זו הולך ונבנה בית ספר יסודי ברוממה אלא שבמקביל מקימה העירייה גם מבנה זמני לאותו מוסד שעתיד להיפתח כבר בשנת הלימודים הקרובה. המבנה הזמני יהיה מורכב מקרוואנים, אולם על פי הוראות חוזר מנכ"ל משרד החינוך, כל מוסד חינוכי שקם צריך לכלול גם חצר משחקים, ואת זה אין במבנה הזמני שמקימה העירייה

אלא שבכיכר ספרא מצאו פיתרון: על פי התכנון, העירייה תגדר חלק מגן משחקים ציבורי קיים לטובת בית הספר. השבוע כבר החלו מספר תושבים בשכונה להלין על המהלך. "כשהבנו שהולכים לגדר חלק נרחב מהגן הציבורי, התחלנו לדבר בנינו, כדי לשנות את הגזירה", אומר תושב רוממה. "אנחנו מביאים את הילדים שלנו לכאן כל יום כדי שישחקו. יש  בשכונה לא מעט משפחות ברוכות ילדים, מי מבטיח שיהיה מספיק מקום למשחקים אחר הצהרים? כבר עכשיו עמוס פה ביום רגיל" .

ההורה מצביע על המבנה שהולך ונבנה בהמשך הרחוב, מבנה הקבע. "אז עכשיו מתברר שאותו מוסד, באישור העירייה, נוגס בשטחי השכונה, ולא פעם אחת. הרי במבנה הקבע יהיה להם חצר, אז למה לקחת מהציבור שטח יקר ערך? אני יכול רק להעריך שאחרי שהם יעברו למבנה הקבוע, ישכנו שם מוסד חינוכי אחר בקרוואנים".

מהעירייה נמסר: "גידור השטח נדרש בטיחותית. יצויין כי התקיימו מספר פגישות בנושא בראשות מהנדס העיר, מנהל הרובע, נציגי המינהל הקהילתי ומתכננת הרובע. מעבר התושבים בשטח יתאפשר בכל שעות היום כולל בזמן הלימודים ."