אנטנה. צילום אילוסטרציה: shutterstock

התחליף שלא מצליח להחליף. מתקן קליטה שהוצב ברמות במקום אנטנה גדולה שהוסרה אינו נותן  כיסוי מספק, וכך יש אזורים בשכונה הגדולה שבהם לא ניתן להשתמש בטלפון הנייד

לטענת התושבים, זה מספר שבועות שהם חווים קשיים בקליטה הסלולרית, הן בגלישה והן בקבלה והוצאה של שיחות טלפון. במכתב ששיגר השבוע חבר מועצת העירייה אלחנן גרוסבוים ('דגל התורה') למנכ"ל משרד התקשורת נתי כהן ולמנכ"לי חברות הסלולר, הוא כותב: "קיבלתי לאחרונה עשרות פניות מתושבי שכונת רמות על שיבושים בקליטה. מיותר לציין את ההכרח שיש בעידן של היום לטכנולוגיה ראויה וקלה". והוא הוסיף: "אבקש באופן בהול לבדוק את העניין על מנת להביא לשיפור המצב ולמנוע עוגמת נפש לאלפי תושבי השכונה".

בבדיקה שערכה העירייה מול משרד התקשורת עולה כי הסיבה לקשיים בקליטה היא הסרת אנטנה סלולרית ששימשה את כל החברות והוצבה בשכונה לפני שנים רבות. במכתב ששלח כתשובה לחבר המועצה כותב מנכ"ל משרד התקשורת: "הפירוק נעשה בחודש אפריל 2019. מדובר באנטנה שהוצבה על מבנה של חברת בזק לשעבר והיא הוסרה לבקשת בעלי המבנה לקראת הכנתו להריסה".

כהן ממשיך ומציין כי "חברות הסלולר מסרו שככל שהעירייה הקצתה להן שטחים העונים על הדרישות ההנדסיות החברות הקימו במקום המתקן שפורק מתקן גישה במיקום אחר שאיתרו. עקב מיקומו הטופוגרפי של מתקן הגישה החדש נוצרו פערי כיסוי ביחס למיקומו של המתקן הקודם. החברות יפעלו כדי לתת מענה לצורכי התושבים בשכונה ובעיר".