רמת שרת. צילום ארכיון: שלומי כהן

ועדת התכנון והבניה אישרה היום (ג') בניית קומה נוספת בבית כנסת ברמת שרת סמוך לבניין הכוכב. מדובר באישור תב"ע תוכנית בניין עיר להרחבת בית כנסת בכ-700 מ"ר. על פי ההחלטה "לא יותר שימוש למטרות 'כולל' או בית מדרש.

בעקבות ההחלטה מסר יו"ר האופוזיציה, עופר ברקוביץ: "קואליציית ליאון התחילה היום במסע הפגיעה בציביון השכונות הציוניות בעיר. ההחלטה להקים כולל דווקא ברמת שרת היא אקט דורסני כלפי הציבור הציוני של השכונה. הכולל יכל לקום בשכונה חרדית ולא בשכונה שזקוקה למבני ציבור כלליים.

עוד הוסיף ברקוביץ: "למרבה הצער, המשולש של ורטון-חביליו-בן יוסף, היא עלה תאנה בלבד בקואליצית ליאון-דגל -ש"ס תוך התפרקות מכל אחריות, מבלי לקבל שום סמכות בתחום התכנון והבנייה, היום הם אף לא העיזו להתנגד להצעה".

סגן ראש העירייה, אלישע פלג (הליכוד) שהצביע היום בעד התוכנית בוועדה המקומית לתוספת קומה לבית הכנסת הקיים הסביר כי "אין שום תוכנית להקמת כולל ברמת שרת".

פלג הוסיף: "כל מי שטוען שמדובר בשינוי הסטטוס קוו טועה ומטעה. על הפעילות שהיו בבית כנסת ימשיכו. יש שם כבר שנים לימודים שנערכו בבית כנסת. התוכנית מוכרת ומאושרת על ידי כל הגורמים המקצועיים ועל פי פרוגרמה של משרד הבינוי והשיכון, וזה לפי בקשת התושבים שמתגוררים ברמת שרת ולמענם. בהתעוררות מחפשים להסית וחוטאים למציאות בשטח".

כמו כן, יש לציין כי כל תוכנית בוועדה המקומית מצריכה אישור של ועדת התכנון המחוזית ולאחר מכן יש תהליך של התנגדויות הציבור. 

תגובת עיריית ירושלים: "לא יקום כולל, מדובר בהסתה מכוונת של בעלי אינטרס מהאופוזיציה. התכנית היא תוספת של 700 מטר בבית כנסת אשר קיים ומתפקד מזה שנים".