המסוף ב־2018. לכלוך וצחנה | צילום: פרטי

שנה אחרי שהעירייה הבטיחה להכשיר מסוף אוטובוסים חדש ברמת שרת, בתקציב של 13 מיליון שקל, נראה שדבר לא מתקדם בנושא. הנוסעים נאלצים לחכות לאוטובוסים תחת השמש הקופחת, בלי שום פיסת צל לרפואה, והנהגים משתמשים בינתיים בשירותים כימיים מאולתרים בשולי הכביש.

באוקטובר 2018, בתגובה לכתבה למיינט ירושלים ו'בונוס', התחייבה העירייה כי בשנת 2019 יוקם ברחוב קדיש לוז בשכונה מסוף אוטובוסים חדש. ההבטחה ניתנה בעקבות תלונות רבות מצד התושבים על מטרדי אשפה וריח, ועל כך שאין לנהגים מקום לנוח בו או אפילו סתם לשבת בצל בקיץ מחוץ לאוטובוס. מאז לא נעשה דבר. התקציב שהובטח תקוע במסדרונות הבירוקרטיה, אף על פי שמדובר בבנייה לא מורכבת בהיקף מזערי. לא ברור מדוע שום דבר לא זז ואין אפילו לוחות זמנים.

בינתיים המסוף הישן והמוזנח נשאר כשהיה ואין בו אפילו ביתן או ספסל מוצל לנהגים. שאריות האשפה ממשיכות להתפזר ברוח ורק תא השירותים הכימיים, שהיה שם כבר לפני כשנה, ממשיך לעמוד במקום, ואף הוזז לבקשת התושבים כ־30 מטר לכיוון עמדת האוטובוסים. יתר על כן, התושבים מתלוננים שחלק מהנהגים לא טורחים אפילו להיכנס למסוף ומחנים את כלי התחבורה הגדולים ברחוב עצמו - הרי ממילא חניה במסוף לא תוסיף להם דבר.

במצב שנוצר התושבים מציעים לבחון את ביטול המסוף והעתקתו למקום הגיוני יותר מבחינה תחבורתית כך שיהיה במקום מרוחק יותר ולא באמצע הרחוב כפי שזה כעת.

כשהחלו לפני כחודש העבודות להרחבת כביש קדיש לוז לכיוון בית וגן חשבו התושבים לתומם כי הטיפול במסוף האוטובוסים יהיה חלק מהתוכנית. אם כבר יש מטרדי אבק, טרקטורים ועבודות בשטח, נראה רק הגיוני לנצל את ההזדמנות גם לשיקום המסוף. אבל מבירור עם הקבלנים בשטח התברר להם כי לא ידוע להם דבר על המסוף וכי אין כוונה לשלב בין הדברים.

העירייה: "אנו ממתינים להרשאה תקציבית ממשרד התחבורה. בכפוף לקבלתה תוציא חברת מוריה מכרז לבניית המסוף המתוכנן לקום ברחוב קדיש לוז, שיכלול גם מבנה מנוחה לנהגים עם תאי שירותים מסודרים".