מרן הרב עובדיה יוסף ז"ל. צילום: גיל יוחנן

מצטרפים למהלך: בסוף השבוע הודיע ראש עיריית ירושלים, משה ליאון כי שמה של שכונת 'הר נוף' ישתנה והיא תיקרא ׳נאות יוסף׳ על שם הרב עובדיה יוסף זצ"ל. למיינט ירושלים נודע כי למהלך השנוי במחלוקת שעורר זעם רב בקרב תושבי השכונה הירושלמית הצטרפו בתחילת השבוע (א') סגן רה״ע אליעזר ראוכברגר וחבר מועצת העיר צביקה אסולין. היום צפויה ועדת השמות עירונית לדון בנושא.

במכתב ששלחו השניים לליאון הם מבקשים לשנות את שם השכונה. "אבקש להביא בפני חברי ועדת השמות את הבקשה לשינוי שמה של שכונת 'הר נוף' לשמה החדש 'נאות יוסף' על שמו של מרן הראשל״צ הרב עובדיה יוסף זצוק״ל. 6 שנים חלפו מפטירת מרן זצוק״ל ואין ספק שהעיר ירושלים ראויה שתקרה בה שכונה על שם מרן", כתב חבר מועצת העיר צביקה אסולין. 

גם סגן ראש העירייה, אליעזר ראוכברגר פנה אמש לליאון. "בהמשך לשיחתנו בנשוא הנדון, אבקש להביא בפני ועדת השמות בקשה לשינוי שמה של שכונת 'הר נוף' ל'נאות יוסף' ע״ש מרן הגאון רבי יוסף שלום אלישבע זצוק״ל", וסיכם, "השם 'נאות יוסף' הינו שם מכובד, ואף בני משפחתו עמם שוחחתי תמכו בכך".

בסוף השבוע החליט ראש העירייה, משה ליאון לקרוא לשכונה 'נאות יוסף' על שמם של הרבנים המפורסמים – מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל והרב שלום אלישיב זצ"ל. ההחלטה התקבלה לאחר שהוחלט כי רחוב הקבלן בשכונה, שעורר סערה בעקבות הבקשה לשנות את שמו לרחוב 'מרן עובדיה', יישאר כשמו.

בשכונה עצמה האווירה היתה שונה לגמרי. ״קראנו על שינוי שם השכונה בתקשורת, לא מקובל עלינו שיקבלו החלטה כזו בלעדינו. צריך לעצור את זה״, אמרו התושבים שמתכננים להיאבק בהחלטה. העירייה לטענתה הגיבה כי ההחלטה התקבלה לאחר דיונים ארוכים ובשיתוף נציגי ציבור מהשכונה.